Udane przemówienie podczas wesela

642
642
Podziel się

Jak przygotować przemówienie na wesele

Wesele to czas zabawy, tańca, toastów, przemówień i wystąpień. Idealne wystąpienie jest ważnym elementem udanego wesela. Prędzej czy później ktoś poprosi Ciebie o takie wystąpienie. Może będziesz dumnym ojcem panny młodej lub drużbą. Nieważne kim będziesz, ważne jest wygłoszenie odpowiedniego wystąpienia.

Jakie powinno  być idealne wystąpienie?

Na pewno krótkie i zwięzłe. Nikt nie chce przez 40 minut słuchać wystąpienia długiego, nudnego i rozwlekłego. Ludzie chcą się dobrze bawić i cieszyć cudzym szczęściem – w tym celu przyszli na wesele. Twoje przemówienie może trwać nie dłużej niż pięć minut. Tyle wystarczy, aby dowcipnie się wypowiedzieć i nikogo nie zanudzić, a podkreślić wagę tego dnia. Uważaj na żarty. O ile nie jesteś osobą naturalnie zabawną, na przykład Robinem Williamsem czy amerykańskim komikiem, Twoje dowcipy mogą nikogo nie śmieszyć. Szczególnie, gdy zaczniesz żartować z panny młodej. Unikaj takich żartów jak ognia. Na weselu masz bawić, a nie złościć czy ranić. Sentymentalne historie z czasów narzeczeństwa młodej pary, opowieści o Twoim weselu sprawią, że słuchacze będą zainteresowani i zaczną „jeść z Twojej ręki”. Oczywiście opowieści nie mogą być długie.

Jewelry & Accessory (23)Pamiętaj, że to nie jest Twój dzień. To dzień pary młodej – mów o niej, ale rób to ciekawie, miło, sympatycznie, bez złośliwości. Pamiętaj, że wystąpienie ma być krótkie, ciekawe, ciepłe. Jeśli jesteś sprawnym mówcą możesz wygłosić je bez przygotowania, korzystając z własnego talentu. Gdy nie masz oratorskich talentów przygotowanie będzie koniecznie. Jeśli podejrzewasz, że zostaniesz poproszony o takie wystąpienie, poczytaj nieco o sztuce oratorskiej, obejrzyj przykładowe wystąpienia w filmach, poszukaj książek na ten temat. Spisz wystąpienie na kartce, naucz się go,  nie czytaj go z kartki. Kartkę możesz mieć przy sobie, ale czytanie z kartki nie jest w ogóle dobrym pomysłem. Wystąpienie powinno wyglądać naturalnie. Ty też zachowuj się naturalnie, ale nie trzymaj rąk w kieszeniach dla podkreślenia luzu.

 

Tagi dla tego wpisu