703
Podziel się

Typowe polskie wesele kojarzy się z suto zastawionym stołem, dobrą polską muzyką, a na stołach najsłynniejszy polski alkohol czyli wódka. Niektórzy kompletnie sobie nie wyobrażają takiej zabawy bez odpowiedniej popijawy. Bardzo rzadko się u nas zdarza by takie wesele obyło się bez grama alkoholu. Oczywiście bierzemy tutaj pod uwagę wszelkie wesela, które są organizowane na większą skalę, aniżeli te domowe przyjęcia po cichym ślubie, które kończą się jedynie się uroczystą kolacją. Tradycja polska, mówi aby wypić zdrowie pary młodej wykrzykując głośno słynne słowa „gorzko, gorzko!!!”. Ponadto istnieje bardzo duża gama fajnych przyśpiewek weselnych, które zachęcają do wypicia za zdrowie panny młodej, pana młodego, co na koniec musi zostać uwieńczone słodkim pocałunkiem.

Pytanie czy tylko wódka powinna być obowiązkowo. To na pewno, jej prawdziwymi ulubieńcami są panowie, panie wbrew pozorom też lubią sobie wypić jednak częściej mieszają sobie z sokami robiąc drinki. Ale coraz częściej na weselnych stołach pojawiają się również bardziej ekskluzywne takie jak wina wytrawne, whisky czy inne barwione napoje wyskokowe. W większych miastach coraz popularniejsze staje się nawet wynajmowanie profesjonalnego barmana, który robi prawdziwe show.

Mianowicie ustawiany jest niewielki bar z alkoholami, i wtedy barman pokazuje co potrafi, wykonując żonglerkę oraz inne ciekawe ruchy, które na pewno wprawiają gości w niezwykłe osłupienie. W końcu fajnie jest się znaleźć na takim przyjęciu, kiedy to można się napić ciekawie przyrządzonego drinka i to jeszcze drinka, którego pije się za szczęście pary młodej. Zatem jakby nie patrzeć jest to tradycja, która łączy przyjemne z pożytecznym. Oczywiście w rzeczy samej mówimy o tym z lekkim przymrużeniem oka.

Tagi dla tego wpisu