Autorska przysięga ślubna

821
821
Podziel się

Spersonalizuj własne wesele, czyli Twoja przysięga ślubna

Popularne staje się kreowanie własnej przysięgi ślubnej. Wolność wyboru jest wspaniałą rzeczą, a własna przysięga na zawsze zapada w pamięć pary młodej oraz weselnych gości. Większość urzędników oraz księży akceptuje autorskie przysięgi ślubne i pozwala młodej parze je wygłaszać, czasami domagając się włączenia pewnych zwyczajowych fraz. Autorska przysięga może być ułożona osobno dla pana młodego, a osobno dla panny młodej. Kto powinien ją ułożyć? Para młoda, ponieważ te słowa płyną z jej serc i są wyrazem uczuć dwojga młodych ludzi do siebie.

shutterstock_151912673

Jak ułożyć przysięgę ślubną?

Można spisać słowa-klucze, można pobawić się w burzę mózgów, można układać przysięgę w jeden wieczór, lub kreować ją tygodniami. Wszystko zależy od danej pary młodej. Przysięgę można cyzelować tygodniami i miesiącami, najważniejsze jednak, aby płynęła z serca i była wyrazem uczuć. Kreatywność, fantazja, lekkie pióro na pewno korzystnie wpłyną na stworzenie takiej przysięgi. Należy zadać sobie kilka pytań: Czego oczekuję od partnera? Jakie wartości są ważne dla mnie? Co znaczy oddanie drugiej osobie? Co małżeństwo oznacza dla mnie? Pierwszą wersję przysięgi warto skonsultować ze swoją drugą połówką oraz świadkami – wszelkie uwagi są dobrze postrzegane. Pisanie przysięgi kilka razy nie jest porażką, ale świadczy o dążeniu do perfekcji i świadomości siebie.

shutterstock_122198941Pamiętaj, że Twoja ceremonia ślubna jest rodzajem spektaklu, dlatego trzeba przećwiczyć przysięgę, aby nadać przedstawieniu najlepszy wymiar. Ćwiczenie sprawia, że nanoszone są poprawki, a para uczy się słów na pamięć, przestaje czytać je z kartki i w ten sposób jest przekonująca. Przysięga jest ważnym elementem ślubu – głośno wypowiedziane słowa mają czarodziejską moc. Dlatego lepiej samodzielnie ułożyć przysięgę ślubną niż polegać na gotowym tekście. Przysięga ślubna jest utrwalona na filmie wideo i można oglądać ją wielokrotnie, na nowo przeżywając wzruszenie z dnia ślubu. Nie warto prosić osób trzecich o napisanie przysięgi, bo nie są one w głowach pary młodej, nie znają jej emocji.  Para młoda powinna mówić własnym językiem oraz być wyrazicielem swoich emocji. Nikt nie może wypowiadać się w imieniu dwóch zakochanych osób.

Tagi dla tego wpisu