Biżuteria – ozdoba panny młodej

874
874
Podziel się

Jewelry & Accessory (45)

Biżuteria tak, ale z umiarem

Panna młoda powinna olśniewać elegancką suknią, dyskretnym makijażem oraz biżuterią. Nie jest jednak choinką i biżuterii nie musi mieć w nadmiarze. Więcej – nawet nie powinna mieć jej w nadmiarze. Elegancka biżuteria podkreśla styl i elegancję, dodaje urody. Jednak nadmiar biżuterii staje się karykaturą i nie jest wcale zalecany. Panna młoda powinna przystroić się srebrną, złotą lub platynową biżuterią. Wystarczy jeden pierścionek, wisiorek, delikatne kolczyki, aby podkreślić urodę panny młodej. Powinna to być biżuteria delikatna, subtelna, czyli taka, która nie przyćmi urody sukni, makijażu, welonu, lecz podkreśli go delikatnie.

Jewelry & Accessory (11)Panna młoda może także wybrać bransoletkę, tiarę, grzebyk, stroik na włosy lub elegancki pasek sukni ślubnej zdobiony cyrkoniami. Pole do popisu jest bardzo duże. Jeśli suknia jest bardzo strojna, wówczas panna młoda może zrezygnować w ogóle z biżuterii lub wybrać na przykład delikatny łańcuszek i kolczyki niewielkich rozmiarów, na przykład perełki wkręcane w ucho. Panna młoda mająca skromną sukienkę, prostą, bez falban i koronek może wybrać bardziej strojną biżuterię, która podkreśli jej urodę. Biżuteria nie ma być głównym elementem, ale delikatnym akcentem uzupełniającym strój panny młodej.

Jaka biżuteria – nowoczesna czy klasyczna?

Klasyka zawsze się sprawdza – srebro łączone z perłami, złoto z perłami, diamentami, turkusami, rubinami – taka biżuteria nadaje się na ślub i wesele oraz czas po tych uroczystościach.  Będzie cieszyć oko przez wiele lat. Biżuteria może być kupowana u jubilera lub zamówiona na miarę u artysty plastyka lub jubilera. Wszystko zależy od gustu, potrzeb oraz zasobności portfela. Złota, 20-gramowa kolia, kosztuje około 10 tysięcy złotych. Podobna kolia wykonana ze srebra będzie kosztowała jedynie 2 500 złotych. Różnica jest duża, a efekt w obu przypadkach będzie bardzo dobry. Tiary są nieco kiczowate i nie każdej pannie młodej pasują. Lepiej wybrać kwiat do włosów lub oryginalną spinkę wykonaną ze srebra lub złota, zdobioną perełkami lub diamentami.

1 (8)Jeśli panna młoda wybiera długie, ozdobne i duże kolczyki, to już tiara i naszyjnik będą przesadnym uzupełnieniem stroju. Mniej znaczy więcej – tak jest w przypadku wesela i ubioru panny młodej. Nie warto przeładowywać stroju zbędnymi kilogramami biżuterii, chyba, że panna młoda chce wyglądać niczym kiczowata lalka Barbie.

Podsumowując, jeśli panna młoda waha się i nie wie jaką biżuterię wybrać to wizażystka lub jubiler doradzą jej. Elegancka, delikatna biżuteria sprawdza się zawsze. Nie wielkie kolczyki-bombki i łańcuch godny atlety, ale delikatna i kobieca biżuteria. Sztuczna biżuteria dobrze wygląda na dyskotece, na ślub jednak się nie nadaje. Lepiej wydać 1000-2000 złotych na srebrną biżuterię niż wyglądać kiczowato i tandetnie.

Tagi dla tego wpisu