Ceny zaproszeń ślubnych

169
169
Podziel się

Do spraw, które koniecznie należy załatwić przed ślubem należy wybranie zaproszeń. Istotną kwestią jest nie tylko wybranie wzoru zaproszenia, ale także ich cena. Cena zaproszeń ma szczególne znaczenie, gdy przyszła Młoda Para zdecydowała się zaprosić dużą liczbę gości.

Wybieramy zaproszenia

Zaproszenia są swoistą wizytówką ślubu i przyjęcia weselnego. Ich wybór nie może więc być kwestią przypadku. Wybranie zaproszeń ślubnych może zająć wiele czasu. Za poszukiwania idealnych zaproszeń warto zabrać się 3-4 miesiące przed ślubem. Idealne zaproszenia ślubne to te, które są spójne z kolorystyką lub stylem ślubu/wesela. Zatem, gdy Panna Młoda będzie miała w dniu ślubu dodatki w kolorze fuksji, gdy motywem przewodnim wesela będzie ten kwiat, to na zaproszeniach powinien znaleźć się ten kolor. Musicie zdecydować, czy imiona i nazwiska gości wypiszecie sami, czy zostaną one wydrukowane. W tym drugim przypadku konieczne jest podanie pełnej listy gości. Wybierając zaproszenia do wyboru macie gotowe wzory i zaproszenia ręcznie robione. W przypadku tych pierwszych możliwości dokonania zmian jest bardzo niewiele. W przypadku tych ręcznie robionych sami możecie określić ich kolorystykę, formę i czcionkę. Spośród przedstawionych przez firmę projektów wybierzecie te, które najbardziej przypadną Wam do gustu. Pamiętajcie także o zamówieniu kopert. Zaproszenia możecie zrobić także sami.

Jak kształtują się ceny zaproszeń?

Wszystko zależy od tego na jakie zaproszenia się zdecydujecie. Najtańsze będą zaproszenia, które zrobicie sami. Oczywiście to opcja, która zajmie Wam mnóstwo czasu, ale jedno zaproszenie będzie kosztowało około złotówki. Jeżeli wybierzecie gotowe wzory zaproszeń zapłacicie za nie od 4-5 złotych w górę. Wszystko zależy od tego, jaką formę zaproszenia wybierzecie, ale też od tego, ile ich zamówicie. Przy małej liczbie zaproszeń, firma poligraficzna z pewnością zażąda za nie więcej. Droższe będą zaproszenia w całości projektowane dla Was. Mogą kosztować nawet do 10 złotych za jedno zaproszenie. Najdroższe będą te ręcznie robione. Są one bardzo pracochłonne. Praca nad jednym zaproszeniem może trwać nawet 3 godziny. Takie zaproszenia są przygotowywane zawsze według indywidualnego projektu. Osoba, która zajmuje się wykonywaniem ręcznych zaproszeń samo kupuje wszystkie niezbędne materiały, samodzielnie dobiera i kupuje niezbędne dodatki, ręcznie wycina wycinanki, a na koniec składa wszystko w całość. Takie zaproszenia są jednak wyjątkowe i wyrafinowane.

O czym jeszcze pamiętać?

Zaproszenia ślubne według gotowych wzorów można zamówić w firmie poligraficznej, można też kupić je w sklepach stacjonarnych lub internetowych. W przypadku składania zamówienia w firmie poligraficznej koniecznie dopytajcie, czy w cenę zaproszenia wliczona jest już koperta. W przypadku składnia zamówienia w sklepie online porównajcie oferty w kilku sklepach. Ceny zaproszeń mogą się bowiem mocno różnić. Pamiętajcie też o kosztach przesyłki.

Kiedy zamówić i wysłać zaproszenia?

Zaproszenia można wysłać czy wręczyć 3 miesiące przed ślubem. Pamiętajcie jednak, że zaproszenia nie powstają od ręki. Decydują się na zaproszenia ręcznie robione lub drukowane na zamówienie doliczcie czas realizacji. Narzeczeni, którzy planują ślub w bardzo popularnych miesiącach letnich, powinni pamiętać, że czas realizacji zamówienia zajmie 3-4 tygodnie. Zastanówcie się także czy chcecie, aby na stołach znalazły się wizytówki z imionami i nazwiskami gośćmi. Jeśli tak, to zamówcie je razem z zaproszeniami. Powinny być utrzymane w tym samym stylu.

Jednym z elementów przedślubnych przygotowań jest wybór zaproszeń. Ich ceny kształtują się bardzo różnie. Te najbardziej proste, które można kupić w wielu sklepach papierniczych kosztują nie więcej niż złotówkę. Za te bardziej ciekawe trzeba zapłacić od 5 do 10 złotych. Te, które są robione ręcznie kosztują jeszcze więcej. Ich cena waha się od 8 do 15 złotych. Skąd taka duża rozbieżność? Wszystko zależy od tego jak bardzo wzór był pracowity oraz od ilości zamówionych zaproszeń.

Tagi dla tego wpisu


Join the Conversation