Ciężka praca nad organizacją ślubów

Białe pudełko z prezentem ślubnym
978
978
Podziel się

Przy organizacji wesela często bierze udział cała najbliższa rodzina, czyli rodzice i rodzeństwo państwa młodych. Organizacja hucznego weseliska, które wiele rodzin uważa za konieczne i obowiązkowe, jest bowiem sytuacją, która może być powodem nie jednego bólu głowy.

shutterstock_19082974Pierwszym etapem przygotowań jest ustalenie odpowiedniego terminu całej ceremonii. Najczęściej termin uroczystości ślubnych jest wyznaczany na rok do przodu, ze względu na konieczność wszystkich przygotowań, rezerwacji lokalu, znalezienia ciekawego zespołu muzycznego, jak i poinformowaniu wszystkich krewnych o zbliżającej się uroczystości. Młodzi narzeczeni muszą mieć także czas na dopilnowanie wszelkich formalności, oraz na zebranie odpowiednich funduszy na opłacenie całego weseliska. Oczywiście jak wiadomo usługi ślubne, stroje ślubne, obrączki nie należą do najtańszych przedmiotów na rynku. Natomiast do tych podstawowych wydatków dochodzą jeszcze wydatki na catering, na dekoracje, opłacenie księdza, osoby do sprzątania, dekoracji, oraz zakup zaproszeń ślubnych i ich dostarczenie do gości.

Object (28)Zaproszenia ślubne można zamówić na kilak sposobów. Przede wszystkim młodzi mogą odwiedzić hurtownię papierniczą, gdzie zakupią odpowiednią ilość sztuk zaproszeń, jak i mogą zamówić poprzez Internet w sklepach internetowych. Kiedy już zaproszenia zostaną wypisane, będzie na nich informacja nie tylko o dacie uroczystości, ale i klauzula prosząca gości o potwierdzenie przybycia młodzi mogą zając się ich rozwożeniem. Przede wszystkim młodzi narzeczeni odwiedzają swoich krewnych i osobiście wręczają im zaproszenia, jednocześnie poznając rodzinę przyszłego małżonka. Dodatkowo młodzi podczas wizyt mogą skonsultować z gośćmi ich preferencje kulinarne, możliwości z dojazdem, ażeby te wiadomości wykorzystać przy ustalaniu reszty elementów ślubu i wesela.

Tagi dla tego wpisu