Czy ciocia Lucyna lubi kuzyna Stasia, czyli jak posadzić gości za stołem weselnym

wesele
994
994
Podziel się

Kiedy już mamy za sobą wybrane stroje, fotografa i samochód, powinniśmy zwrócić uwagę na właściwe usadzenie gości weselnych. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się być trywialna; po jednej stronie sali rodzina panny młodej, a po drugiej pana młodego. Lecz niestety, nie jest to takie oczywiste.

Space (8)Z pewnością podstawowy podział pozostaje bez zmian, ale wiadomo w rodzinie jak to w rodzinie, nie wszyscy się lubią. Nie bez przyczyny często słyszymy powiedzenie, że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Dlatego układając miejsca siedzące koniecznie musimy wziąć pod uwagę, rodzinne animozje i niesnaski nawet sprzed kilkunastu lat, bo gdy ludzie się napiją, odświeża im się pamięć na stare dzieje i mogą się zacząć wypominki. A przecież nie ma nic gorszego na państwa młodych, niż awantura krewnych w czasie wesela.

Dlatego powinniśmy układając miejsca siedzące najpierw porozmawiać z kilkoma starszymi członkami rodziny, by wypytać ich czy ciocia Lucyna lubi kuzyna Stasia, czy też lepiej będzie posadzić ich jak najdalej od siebie. Kiedy mamy już gotowy plan, dobrze jest przekazać go wszystkim zaproszonym gościom weselnym, by w razie wątpliwości poprawili to i owo. Wtedy będziemy mieli pewność że zabawa weselna upłynie nam w pokojowych nastojach i miłej atmosferze. Jeśli uda się nam wcześniej zabrać za to zadanie, dobrze byłoby przekazać plan miejsc siedzących przyszłym weselnikom wraz z zaproszeniami ślubnymi i prośbą o ewentualne poprawki i korekty, bądź życzenia.

Space (19)W takiej sytuacji mamy dwie pieczenia przy jednym ogniu, goście potwierdzą swoje przybycie i wyrażą zgodę na zaplanowane miejsce przy stole. Niestety jednak nie wszystko uda się nam przewidzieć i jeśli dwóch krewkich kuzynów będzie miało się pokłócić to i tak tego niestety nie unikniemy, no chyba że jeden przyjedzie na wesele ,a drugi na poprawiny.

Tagi dla tego wpisu