1262
Podziel się

Jak wiadomo niektórzy chcą połączyć coś przyjemnego z pożytecznym. Dlatego też planując swój ślub przyszła para młoda często na zaproszeniach ślubnych w formie wierszyka informuje gości, że zamiast bukietu ślubnego wolą dostać zupełnie co innego.

Flower (22)W końcu są zdania, że kwiaty prędzej czy później zwiędną, dlatego są to tylko niepotrzebnie wydane pieniądze. Zaznaczają przykładowo, że w to miejsce zdecydowanie wolą na przykład losy w totolotka. W końcu niektórzy liczą na to, że jeżeli dostaną kilkadziesiąt kuponów, to może im się faktycznie poszczęścić. Inni znowu nie zwracają w tej kwestii w ogóle już na swoje szczęście, ponieważ i tak dostają od bliskich koperty oraz drogie prezenty.

Dlatego zdecydowanie bardziej wolą pomóc komuś innemu. W zaproszeniach ślubnych zaznaczają, że przykładowo wolą otrzymać przybory szkolne. Chcą je przekazać dzieciom z biedniejszych rodzin, które sobie nie mogą pozwolić na takie rzeczy. Znowu inni proszą swoich gości o pluszami bądź przydatne przybory dla dzieci z domu dziecka. Pampersy, ciuszki, przybory do higieny to tylko niektóre z pomysłów, które mogą przynieść naprawdę bardzo dużo szczęścia i radości takim małym dzieciom. Ile ślubów tyle pomysłów. Niektórzy do tej pory zachowują tradycję przyjmowania bukietów, ale jednak warto się zastanowić nad ich kruchą i lichą żywotnością. Faktycznie w końcu one zwiędną. A przykładowo dzieci idące do szkoły mogą skorzystać z zeszytów czy przyborów szkolnych. W końcu w ręku trzymać piękny kolorowy piórnik z całym wyposażeniem.

Flower (32)Warto chociaż takim małym gestem coś dobrego zrobić dla innych. Zwłaszcza, że nam po tych kwiatach i tak nic nie pozostaje, a gościom jest wszystko jedno czy te kilkadziesiąt złotych wydadzą na bukiet czy tą samą równowartość na zabawki dla dzieci.

Tagi dla tego wpisu