Głowę ozdabiaj welonem

para młoda
913
913
Podziel się

Welon jest zwieńczeniem ślubnej sukni

Welon dekoruje głowę panny młodej i wieńczy strój wybrany na dzień ślubu. Welon nosiły już panny młode w czwartym wieku naszej ery. Zdobił on ich głowy i ma o wiele dłuższą tradycję niż suknia ślubna. Początkowo welon zdobił i chronił pannę młodą. Odsłonięcie welonu przez pana młodego oznaczało, że od tej chwili staje się on opiekunem panny młodej. Welonów jest wiele, ale trzeba je dobrać do sukni – długa i wąska suknia w kształcie litery A może być wykończona długim welonem. Jeśli panna młoda ma suknię ozdobną, z falbanami to powinna wybrać welon krótki. Panny młode o obfitych kształtach również powinny zdecydować się na krótki welon, czyli sięgający talii lub krótki.

Jaki welon? Decyduj sama!

Wedding (146)

Welon ślubny do dłoni pasuje wielu pannom młodym – z wyjątkiem pań korpulentnych. Welon do podłogi nadaje się dla panien młodych wysokich i szczupłych. Wykończenie welonu powinno być dobrane do zdobień na sukni. Ostatnimi czasy furorę robi welon typu mantilla, czyli hiszpański, wykonany w kształcie koła i obszyty piękną, gęstą koronką. Welony hiszpańskie mają różnorodną długość, ale najczęściej występują w długości 100 centymetrów. Welony królewskie lub katedralne są dość kłopotliwe, ponieważ są dłuższe od sukni i ciągną się po ziemi. O ile nie mamy druhen, które będą go nosić za nami to lepiej z nich zrezygnować. Ozdobna suknia ślubna nie potrzebuje dodatkowych ozdób – do takiej sukienki nosić należy gładki i skromny welon. Do koronkowej sukni można założyć welon z identycznej koronki.

Wedding (167) Gładką suknię idealnie ozdobi koronkowy lub haftowany welon. Do atłasowej sukni nadaje się welon atłasowy lub ozdobiony atłasową lamówką. Welon można zdobić perełkami lub kamieniami Swarovskiego, ale z umiarem, aby welon nie stał się najważniejszą częścią garderoby panny młodej. Jeśli panna młoda ma kok to może welon upiąć nad kokiem albo pod kokiem. Upięcie welonu do krótkich włosów nie jest łatwe, dlatego najlepiej, gdy zrobi to wizażystka albo fryzjerka mająca w tym wprawę. Uwaga: odcień welonu zawsze musi harmonizować z kolorem sukni ślubnej. Długi i prosty welon optycznie wysmukla sylwetkę. Rekomendujemy pannom młodym rozważne wybranie odpowiedniego do sukni ślubnej welonu.

Tagi dla tego wpisu