1150
Podziel się

Jeśli rozglądaliśmy się na rynku ślubnym by zorientować się we współczesnych ślubnych trendach i cenach, z pewnością natknęliśmy się na interesującą modę grawerowania pierścionków zaręczynowych i obrączek (a także innej biżuterii). Na pewno zastanawialiśmy się wówczas, na czym polega grawerowanie i czy rzeczywiście warto zainwestować w to kilkadziesiąt złotych?

Jewelry & Accessory (38) Grawerowanie polega na laserowym (w przeszłości wykonywane było ręcznie) wycięciu liter w metalu, zwykle na wewnętrznej części pierścionka (także obrączki). Dzięki niemu biżuteria nasza zostanie wyraźnie spersonalizowana i jeszcze bardziej będzie nam przypominać o momencie jej otrzymania. Właśnie ta funkcja grawerowania sprawia, że bardzo często decydują się na nie narzeczeni przy zakupie obrączek. Wykonanie graweru u jubilera zwiększa koszt obrączek o kilkadziesiąt złotych. Przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym grawerze, musimy wziąć pod uwagę fakt, że raz na kilka lat trzeba będzie go odnawiać – wynika to z ciągłego noszenia obrączki i łatwego ścierania się delikatnego metalu, jakim jest złoto.

Dwie obrączki Jeśli planujemy wykonanie grawerowania, warto skonsultować długość treści z wykonawcą graweru. Najczęściej na obrączkach mieści się niewiele znaków (od około dwudziestu do trzydziestu), choć oczywiście zależy to od grubości obrączki. Pamiętajmy także o tym, że jeśli wybierzemy zbyt małą czcionkę, nawet najpiękniejsza treść może stać się po prostu nieczytelna. Poniżej przedstawiono kilka przykładów treści możliwych do wygrawerowania z podziałem na tematykę. Co najczęściej graweruje się na obrączkach? Najczęściej graweruje się imiona państwa młodych, datę ślubu, czasem także krótką sentencja miłosna (rozdzielona na dwie obrączki).

  • W przypadku osób, które cenią klasykę i niechętnie decydują się na eksperymenty, dobrym pomysłem może być wybór prostego graweru z datą ślubu i inicjałami lub całymi imionami młodych. Często jest też tak, że na damskiej obrączce grawerowane jest imię męża, natomiast na męskiej – żony.
  • Osobom o duszy romantycznej może spodobać się propozycja krótkiej złotej myśli, sentencji, czy aforyzmu, jaki podkreśli wyjątkowość wydarzenia. Przykładowe sentencje to: „Jeśli chcesz być kochanym, bądź godny miłości” lub też „”. Możemy również, dla podkreślenia wagi chwili skorzystać z sentencji łacińskich, np. „In corda nostra scripts”, co oznacza: zapisane w naszych sercach.
  • Młodzi często wybierają również różne formy wyznania miłości: „Bez reszty twój”, „Dzięki Tobie szczęśliwa”, „Na zawsze Twoja”.
  • Dowcipni państwo młodzi zwracają się nieraz do swoich małżonków pieszczotliwe „Kocham Cię Myszko”, „Zawsze Twoja Żabka”.

Jeśli nadal zastanawiamy się czy warto wygrawerować coś na swojej obrączce, warto przedyskutować tę sprawę z narzeczoną/narzeczonym. Można także obejrzeć obrączki znajomych, którzy już zdecydowali się na tę usługę – wtedy na własne oczy przekonamy się, jak taki grawer wygląda i czy również chcemy ozdobić w tę sposób własne obrączki.

Tagi dla tego wpisu