665
Podziel się

Po zaręczynach, najczęściej w bardzo krótkim narzeczeni postanawiają zacząć przygotowania do uroczystości zaślubin. Do najważniejszych decyzji, które muszą zostać podjęte zaraz na samym początku to data ślubu, a następni jaki to ma być rodzaj uroczystości. Jak wiadomo w tej drugiej kwestii zdania są bardzo podzielone.

Bowiem jedne osoby nie wyobrażają sobie ślubu bez późniejszej całonocnej zabawy weselnej z całą rodziną daleką i bliską także gronem najbliższych przyjaciół i znajomych. Drugą opcją, coraz częściej wybieraną jest cichy ślub i skromny poczęstunek dla naprawdę najbliższych osób. Istnieją różne myśli przewodnie, które każą się kierować takimi a nie innymi wyborami w tej kwestii.

Pierwszą najważniejszą myślą są niestety wielkie wydatki finansowe związane z urządzeniem hucznego wesela na minimum sto osób. Drugą kwestią są stosunki rodzinne. Niestety nie wszyscy utrzymują tak dobre kontakty z całą rodziną i wolą ten najważniejszy dzień w swoim życiu przeżyć w gronie bliskich przyjaciół. Ostatnią również bardzo ważną kwestią jest gust państwa młodych.

W końcu nie każdy lubi huczne przyjęcia, a znowu inne osoby bez tych wszystkich ludzi nie wyobraża sobie w ogóle tej uroczystości. Dlatego warto się nad tym zastanowić. Jednak czasami trudno dokonać właściwego wyboru, kiedy się przykładowo czuje presję ze strony rodziny i zapytań co chcemy na ślub, skoro jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy akurat ta osobę w ogóle zaprosimy na ten dzień.

Niestety trzeba się liczyć z wieloma osobami, które będą chciały poradzić jak najlepiej i przejąć inicjatywę w tego typu sprawach. Jednak mimo protestów należy trzymać się własnych decyzji, w końcu to nasz ślub a nie naszych bliskich. Oni swoje pięć minut już mieli i mogli się wykazać, a nasz ślub musi być taki jakim go sobie wymarzymy.

Tagi dla tego wpisu