Ile panien młodych, tyle sukien ślubnych

703
703
Podziel się

Różne style sukien ślubnych

Jakie są suknie ślubne? Nie ma jednego modelu, każda panna młoda samodzielnie wybiera suknię ślubną lub szyje ją na zamówienie, czasami wypożycza z firmy zajmującej się taką działalnością. Ślub zazwyczaj bierze się raz w życiu, dlatego suknia ślubna powinna być wyjątkowa i unikatowa, pięknie wyglądać na zdjęciach, zachwycać. Suknie ślubne mogą mieć kształt litery A, syreni ogon, czyli wydłużony tył, być odcinane pod biustem. Niektóre są bardziej, inne mniej formalne.

Wedding (96)Pięknie wygląda suknia ślubna w kształcie klepsydry, z mocno zaakcentowaną talią, szerszymi ramionami oraz rozszerzanym dołem. Suknia w kształcie litery A jest idealna dla panny młodej mającej okrąglejszą talię oraz biodra, ponieważ znakomicie tuszuje drobne mankamenty figury. Suknia z syrenim ogonem wygląda efektownie na szczupłej, niewysokiej dziewczynie, ponieważ skupia wzrok na całości, a nie na poszczególnych detalach takiego ubrania. Sukienka zakrywająca kolano może być gładka, bez zbędnych dodatków, eksponować długie nogi i wąskie biodra. Jest to idealna kreacja dla pani mającej figurę Twiggy, modelki z lat siedemdziesiątych, bez wyraźnie zarysowanych bioder i biustu. Figurę chłopczycy, a nie seksbomby.

Suknia odcinana pod biustem jest popularna od wieków. Idealnie nadaje się dla pani z małym biustem, ponieważ optycznie go powiększa. Jest elegancka i bardzo klasyczna. Taką suknię nosiła partnerka Napoleona Bonaparte, Józefina. Są to podstawowe style sukien ślubnych, ponieważ istnieje ich znacznie więcej. Elegancka panna młoda powinna przemyśleć wybór fasonu sukni ślubnej.

shutterstock_150774854

W Polsce przez wiele lat popularna była sukienka lalki Barbie nazywana też bezą, wcięta w talii, topiąca górę i dół figury panny młodej w powodzi falbanek i koronek. Nieco kiczowata i w niezbyt dobrym guście, ukochana przez panny młode z małych miasteczek i wsi. Panny młode w nieco dojrzalszym wieku mogą zastąpić suknię ślubną kostiumem lub garniturem. Wszystko zależy od gustu i figury panny młodej. Młode dziewczyny powinny wybrać biała lub kremową suknię ślubną, panie dojrzalsze mogą wybrać suknię lub garsonkę beżową, błękitną, kremową lub granatową czy czerwoną. Gust i samopoczucie decydują o wyborze kreacji na ten wyjątkowy dzień.

Tagi dla tego wpisu