Jak dobrze zlecić organizowanie uroczystości weselnym firmom zewnętrznym

675
675
Podziel się

Przyszli małżonkowie mający naprawdę nie wiele czasu z uwagi na pracę i rozwój kariery zawodowej, często zlecają zorganizowanie wszystkich prac firmom wykonującym podobne usługi.

Tego typu rozwiązanie jest niezwykle wygodne, jednak posiada kilka minusów. Jednym z nich są dość wysokie koszty, które mniej zamożnych mogą skutecznie odstraszyć. Kolejnym jest czasem pojawiająca się nieuczciwość firm wykonujących dla nas prace.

2_30 W celu zabezpieczenia swoich interesów powinniśmy z każdym z wykonawców, zawrzeć umowy, które dokładnie będą opisywały zakres prac oraz ewentualne konsekwencje ich niedotrzymania. Opracowując zapisy umów warto jest się także zabezpieczyć tak zwanym wyjściem awaryjnym. Plan ten wykorzystamy, gdy jakość wykonanych usług nie będzie zgodna z zapisami i będzie trzeba na ostatnią chwilę coś poprawić lub co gorsza wykonać jeszcze raz od nowa. Awaryjnym rozwiązaniem jest zwykle inna firma świadcząca kompleksowe usługi organizowania uroczystości weselnych.

Mając już firmę lub firmy wykonujące wszystkie sprawy organizacyjne, przyszli państwo młodzi pozostają w roli osób zatwierdzających projekty, bądź wprowadzających poprawki. Oczywiście nie wszytko można scedować na innych, czego idealnym przykładem są przymiarki strojów ślubnych i weselnych, próbowanie potraw weselnych, czy wysyłanie zaproszeń ślubnych.

W przypadku zaproszeń ślubnych listę odbiorców przygotowują sami państwo młodzi. Część zaproszeń ślubnych przyszli małżonkowie przekazują osobiście, ważnym członkom rodziny bez których uroczystości ślubne i weselne nie mogą się odbyć. W przypadku pozostałych gości, zaproszenia ślubne są przekazywane za pośrednictwem poczty.

Tagi dla tego wpisu