Jak ozdobić kościół i salę weselną

wesele
769
769
Podziel się

Dekorowanie kościoła i sali weselnej na początku organizowania ślubu i wesela, może się wydawać sprawą zupełnie nie istotną i traktować ją po macoszemu.

Jednak w czasie rozwoju wypadków, często okazuje się to dość istotnym elementem. Otóż oczywiście można lekko potraktować tą sprawę i zawiesić cokolwiek, jednak jeśli chcemy by cała sceneria wyglądał jednolicie i przemyślanie, warto temu poświęcić kilka chwil uwagi.

Wedding (159)

Mówiąc o dekorowaniu kościoła, należy pamiętać że koszty są przekładane na wszystkie pary biorące tego dnia ślub. Może to wywoływać pewne nieporozumienia, bo jak ozdobić ławki i ołtarz tak, by pasowało to do wszystkich par. Najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji jest wybranie barw jak najbardziej neutralnych, które w takich okolicznościach to biel i złamana biel. Do przyozdabiania kościoła używane są szarfy i kokardy oraz niewielkie bukiety kwiatów przymocowane do ław i jeden wielki bukiet stojący przy ołtarzu.

W przypadku sali weselnej nie ma już takiego problemu. Wszystkie dodatki, mogą i zdecydowanie powinny pasować do kolorów w jakich są państwo młodzi. Każdy balon, bukiet kwiatów, wstęga czy serwety na stołach a nawet kolor tortu mogą mieć żądaną przez młodych barwę. Wspominając o wyborze kolorystyki dodatków, warto jeszcze wspomnieć o dość istotnym elemencie mającym bezpośredni wpływ na dalszy rozwój wypadków.

Mam tutaj na myśli zaproszenia ślubne. Mając już myśl przewodnią, należy ją uwzględnić także przy wyborze zaproszeń ślubnych. Karty te są pierwszą informacją dla zaproszonych gości o tym, jak planują zorganizować swój ślub i wesele przyszli małżonkowie. Zaproszenia ślubne dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom poligraficznym, mogą w pełni oddawać atmosferę oraz miłość i uczucie jakim darzą się państwo młodzi, a jednocześnie stanowić będą wspaniałą pamiątkę.

Tagi dla tego wpisu