Jak zadbać o dom podczas miesiąca miodowego?

1073
1073
Podziel się

shutterstock_76110913Miodowy miesiąc powinien być czasem spokoju i rozkoszowania się szczęściem, a nie zamartwiania się o całość domostwa. W USA co 14 sekund następuje włamanie do domu. W Europie dzieje się to nieco rzadziej, a w Polsce dziennie mamy „tylko” około 300 kradzieży z włamaniem, ale mimo wszystko ostrożności nigdy za wiele. Dlatego należy stosować się do kilku rad, a miesiąc miodowy upłynie w szczęściu i spokoju.

Po pierwsze, zostaw klucze sąsiadowi lub zarządcy kamienicy czy bloku. Niech zaglądają czasem do mieszkania, niech wyjmują korespondencję ze skrzynki na listy. Zapchana listami i ulotkami skrzynka jest jasnym sygnałem, że nie ma Ciebie w domu. Po cóż ułatwiać pracę złodziejowi?

Po drugie, zostaw przystrzyżony trawnik i zadbaj o domowe ognisko. Nie pokazuj, że nie ma Ciebie w domu, nie dawaj wskazówek bandytom.

Po trzecie, staraj się, żeby były ślady obecności. Nie zasłaniaj zasłon, nastaw automatycznie światło, żeby po zmroku było widoczne w oknach. Ślady obecności zmylą złodzieja i uczynią Twoje mieszkanie bezpiecznym.

Po czwarte, dokładnie zamknij okna i drzwi, upewnij się, że wszystko jest w porządku. Takie postępowanie sprawi, że złodziejowi nie ułatwisz pracy, a w razie włamania otrzymasz odszkodowanie z własnego ubezpieczenia.

Po piąte, nie pisz na Facebooku czy Instagramie, że jesteś w podróży. Opisz miodowy miesiąc po powrocie do domu. W ten sposób nie udzielisz cennych wskazówek o własnej nieobecności złodziejom.

Po szóste, zanim wyjedziesz odetnij dopływ wody i gazu do mieszkania. Sprawdź, że toster i komputer są wyłączone, aby nie doprowadzić do pożaru podczas Twojej nieobecności.

Po siódme, kup odpowiednią polisę ubezpieczeniową, która zabezpieczy Twój stan posiadania. Ubezpieczenie jest niedrogie, kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a zapewnia spokój. A przecież spokój jest bezcenny.

Po ósme i ostatnie, ciesz się miesiącem miodowym – zwiedzaj, odpoczywaj, poznawaj świat z ukochaną osobą. Zadbałeś o dom i cenne przedmioty w nim zgromadzone, dlatego podczas miodowego miesiąca niczym nie musisz się przejmować. Masz czas na relaks oraz odpoczynek, czas na miłość i odpoczynek. Pamiętaj, że miodowy miesiąc większość osób przeżywa tylko raz w życiu, nie marnuj tego czasu. Pełne poczucie bezpieczeństwa zapewni Tobie polisa osobista – dla pary młodej, na wszelki wypadek warto kupić tego rodzaju ubezpieczenie.

Tagi dla tego wpisu