Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?

1091
1091
Podziel się

Organizacja wieczoru panieńskiego to zwykle rola świadkowej. Może ona oczywiście wysłuchać sugestii panny młodej (byłoby to nawet wskazane, ze względu na zróżnicowane oczekiwania), jednak najlepiej, jeśli organizacja wieczoru jest do końca dla panny młodej sympatyczną niespodzianką. Rola panny młodej tak naprawdę może się wiązać jedynie z określeniem pasującego jej terminu (zwykle w weekend tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem), a także zaprezentowaniem świadkowej listy panien, w towarzystwie których panna młoda chce świętować radosny i nieraz szalony wieczór przed zamążpójściem.

Wedding (112)

Organizacja wieczoru panieńskiego może wyglądać w następujący sposób:

  1. Ustalamy termin i listę zaproszonych osób, do których zbieramy od panny młodej numery telefonów, adresy mailowe, nazwiska (jeśli np. chcemy utworzyć nowe wydarzenie na Facebooku).
  2. Kontaktujemy się z wszystkimi pannami (i nie tylko pannami) i informujemy je o terminie. Dowiadujemy się wówczas konkretnej liczby osób, jaka będzie mogła przyjść na wieczór panieński.
  3. Z liczbą osób wiążą się w fundusze (jeśli zakładamy, że wieczór będzie składkowy), dlatego też dopiero wtedy możemy pomyśleć o przebiegu wieczoru i ewentualnych atrakcjach.
  4. Informujemy zaproszone Panny o wysokości składki i rodzaju wieczoru – uzyskujemy ich zgodę lub dyskutujemy inne pomysły (jeśli takie się pojawią).
  5. Ustalamy z pozostałymi gośćmi kwestie prezentów dla panny młodej – albo każda dziewczyna sprezentuje coś samodzielnie, albo też prezent zostanie kupiony w ramach składki.
  6. Spotykamy się w wieczór panieński i dziko bawimy do samego rana!

Powyższy, przykładowy wzór organizacji wieczoru wydaje się bardzo prosty, bardzo istotne jest jednak zaskoczenie panny młodej panieńskimi atrakcjami. Choć niektóre panny młode chcą po prostu spędzić miły wieczór w towarzystwie koleżanek, wiele z nich ucieszy się, jeśli zostanie zaskoczona ciekawym panieńskim „eventem”.
 

2_4 Na wieczór panieński można wybrać się w bardzo wiele ciekawych miejsc i podejmować nieco niecodzienne aktywności. Przykładowo, doskonałym pomysłem jest godzinna lekcja tańca na rurze dla panny młodej (oczywiście zaproszone dziewczyny też mogą ćwiczyć), a także wspólne rysowanie portretów nagiego modela (to jest opcja dla bardziej odważnych panien). Świętujące dziewczyny mogą się także wybrać do pracowni rzeźbiarskiej, by tam poćwiczyć rzeźbienie w glinie, a nawet wynająć cały imprezowy autobus (lub bus), który będzie je rozwoził po kolejnych modnych lokalach.

 

Warto pamiętać także o tym, by pannie młodej zapewnić możliwość wygadania się, opowiadania o wyzwaniach nowej sytuacji itp. Tutaj z pewnością pomogą zabawne konkursy, w trakcie których panna młoda może np. odpowiadać na pytania dotyczące jej męża (warto poprosić więc przyszłego pana młodego o udzielenie na nie odpowiedzi odpowiednio wcześniej). Panna młoda może także losować otrzymane prezenty i zgadywać od kogo dostała dany przedmiot.

 

Czasami sprawdzają się też takie wieczory panieńskie, które w ostatnim etapie spotykają się z wieczorami kawalerskimi. Koniecznie jednak trzeba się wcześniej upewnić, że państwo młodzi życzą sobie takiego rozwiązania. W innym przypadku może się okazać, że nie będą oni zadowoleni z takiego spotkania, a czasem nawet może dojść do kłótni. Lepiej więc nie ryzykować i pozwolić pannom i kawalerom wybawić się tylko we własnym towarzystwie.

Tagi dla tego wpisu