Jaka muzyka na weselu?

828
828
Podziel się

Baw się i tańcz, a rano wspominaj wesele

Wydawałoby się, że na weselu sprawdzi się każdy rodzaj muzyki.Może to być jazz, blues, rock, pop czy disco polo. Nie każdy jednak ceni wszystkie rodzaje muzyki. Jedni lubią disco, inni wolą pop. Zorganizowanie wesela z muzyką typu jazz lub blues może urazić szczególnie starsze pokolenie, wybierające znane przeboje, przy których można tańczyć i cieszyć się zabawą.

shutterstock_218018359Przeboje powinien wybrać profesjonalny wodzirej lub osoba prowadząca weselną zabawę. Tutaj nie ma miejsca na żywioł, lecz każdy przebój powinien być uzgodniony z parą młodą. Nie ma prawa pojawić się przebój, którego para młoda nie zamawiała. Muzyka może być wykonana przez zespół muzyczny lub odtworzona z magnetofonu lub innego źródła muzyki. Dobra, dynamiczna i taneczna muzyka jest gwarantem świetnej zabawy. Podczas wesela zabawa jest najważniejsza.

Nie ma tutaj miejsca na muzyczne eksperymenty. Para młoda powinna uzgodnić ile przebojów zostanie zagranych, jakie przerwy będą mieli zespół muzyczny lub osoba prowadząca zabawę, jakie utwory muzyczne nie mogą być grane. Nie wolno zapomnieć o zapłaceniu tantiem dla ZAiKS.  Brak opłat może skutkować wysokimi karami finansowymi. Podsumowując: odpowiedni dobór muzyki pozwala bawić się dobrze i pamiętać wesele przez długie lata.

shutterstock_289791083

Tagi dla tego wpisu