Już mi niosą suknię z welonem, a obrączki u Pana Młodego

698
698
Podziel się

Flower (30)

Zakup obrączki – ważna decyzja

Dla małżonków obrączka ślubna ma duże znaczenie emocjonalne, sentymentalne I symboliczne. Obrączka jest symbolem miłości oraz uczuć dwóch osób, które postanowiły wspólnie iść przez życie. Jest to zakup na całe życie, obrączek się nie wymienia – to znaczy możliwa jest zmiana, ale tylko w sytuacji, gdy obrączka została zniszczona lub zgubiona. Nie cena jest ważna, ale symbolika. Obrączki mogą być wykonane ze srebra, złota, połączenia srebra ze złotem, połączonego żółtego, białego i różowego srebra.

3_1 Możliwości jest bardzo dużo, wzorów sporo, katalogi ze zdjęciami obrączek podpowiedzą najlepszy wybór. Obrączki są grawerowane, mają napisy lub wzory, mogą też być gładkie, bez ozdób – moda w świecie obrączek ślubnych zmienia się i ewoluuje. Koniecznie trzeba odwiedzić kilka sklepów z obrączkami, porównać ceny, porozmawiać , aby nie stracić pieniędzy na złej jakości zakup. Bogatsze pary młode kupują obrączki zdobione diamentami lub innymi kamieniami. Nie zawsze cena przesądza o zakupie. Czasami jest to ilość diamentów, rodzaj grawerki, próba złota czy srebra, nieraz kwestie związane z sentymentami czy gustem. Czasem zakup obrączki jest manifestacją zamożności młodej pary – kupują najdroższe na rynku obrączki, pokazując ostentacyjnie, że stać je na taki zakup.

Kto wybiera ślubne obrączki?

Para młoda wybiera obrączki, ponieważ to ona będzie je nosiła przez całe życie. Obrączki są symbolem miłości, wierności, zaangażowania emocjonalnego i przywiązania do danej osoby. Obrączki to symbol i wszystko to, co najważniejsze dla związku.

Tagi dla tego wpisu