712
Podziel się

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że salę weselną trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Problem w tym, że samo jej zdobycie nie załatwia sprawy, ponieważ w pustej przestrzeni goście nic nie zrobią. Potrzebna jest jeszcze cała masa rzeczy. Fotografów, muzyków, wodzirejów i inne takie kwestie pomińmy i zajmijmy się tylko sprawami bardziej technicznymi.

wesele

Na tym polu najważniejsze jest jedzenie i picie. To jest akurat nieodłączna polska tradycja – kiedy się cieszymy i świętujemy, musimy dobrze zjeść. Bez tego się po prostu nie da. Alkohol zamawiamy w lokalnej hurtowni. Nie musi on być jakiś bardzo dobry, ale ważne jest, by nie sprawiał gościom problemów. Oznacza to, że nie powinniśmy starać się szukać niczego specjalnie wyszukanego. Z jedzeniem jest dość podobnie, gdyż najlepiej sprawiają się dobrze znane potrawy. Polacy lubią piosenki, które już słyszeli, a najbardziej zajadają się rzeczami, które często mają na talerzu. Schabowy to podstawa.

Elementem równie ważnym jest sama dekoracja sali. Najprawdopodobniej znajdziemy sobie jakieś ładne i urokliwe miejsce, ale musi ono być odpowiednio przygotowane do ślubu. W praktyce oznacza to, że wszędzie powinny być balony i wstążki, kwiatów powinno być akurat tyle, by nie przeszkadzały gościom, a cała reszta rzeczy powinna być przygotowana w motywach weselnych. W ten sposób od razu wprowadzimy odpowiedni klimat i sprawimy, że wszyscy będą szczęśliwi od progu. Warto jest ponadto przygotować jakiś niewielki prezent powitalny, który będzie też podziękowaniem za udział w weselu i równocześnie pamiątką z niego.

Tagi dla tego wpisu