Limuzyna a może samochód retro, czyli czym jechać do ślubu

787
787
Podziel się

Każdy z nas pragnie by oprawa jego ślubu była naprawdę wyjątkowa – warto więc zadbać o każdy detal. Jedną z mocno dyskutowanych kwestii jest zawsze kwestia, czym jechać do ślubu. Nawet jeśli kościół lub urząd stanu cywilnego znajduje się blisko miejsca zamieszkania młodych, wskazane jest, by podróżowali oni samochodem. Dzięki temu podróż nie tylko będzie znacznie bardziej wygodna (szczególnie dla panny młodej w obszernej sukni), ale także szybka. Dach samochodu będzie chronił również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (choć wszyscy chcielibyśmy by w ten niezwykły dzień zaślubin świeciło słońce!). Co więcej, dzięki temu, że młodzi będą dysponować pojazdem, bardzo szybko dostaną się do miejsca, gdzie organizowane jest wesele, a to znacznie usprawni wspólną zabawę.

Jakim samochodem do ślubu?

indeks Niezwykła okazja sprzyja niezwykłym wyborom, toteż młodzi rzadko kiedy decydują się jechać na ślub własnym samochodem, który jedynie przyozdobić można kwiatami i dekoracjami. Zdecydowanie częściej Państwo młodzi pragną jechać do ślubu pojazdem wyjątkowym, stąd wynajdują oni różne rodzaje samochodów, oto kilka przykładów:

  • Długie (dłuuuugie!) eleganckie limuzyny – w punktach wynajmujących samochody ślubne z pewnością spotkamy wiele różnego rodzaju limuzyn. Jednym z popularniejszych modeli limuzyny wieloosobowej (w tym przypadku dziewięcioosobowej) jest Lincoln Town Car. Przyjazd młodych taką limuzyną zrobi ogromne wrażenie na gościach, a jednocześnie jest tam tyle miejsca, że nie musimy bać się wygniecenia ślubnej sukienki. Koszt wynajmu takiego samochodu z kierowcą to zwykle ok. 200 złotych za godzinę. Jeśli jednak wynajmiemy limuzynę na cały wieczór, możemy spodziewać się pewnych rabatów.
  • Nowoczesne samochody wyższej klasy – eleganckie i modne – samochody wyższej klasy (Mercedesy, BMW, czy Lincolny a także wiele innych) to znakomity sposób na stylowe dotarcie państwa młodych na ślub, a potem na przyjęcie weselne. Wynajem samochodu tego typu jest nieco tańszy niż wynajem długiej limuzyny.
  • Odrestaurowane stare pojazdy retro lub pojazdy stylizowane na stare – jeśli chcemy zapewnić sobie naprawdę niezwykły przewóz na ślub, możemy wybrać samochód w stylu retro. Samochody takie są odrestaurowywane przez specjalistów i prezentują się naprawdę wspaniale. Firmy wypożyczające samochody dysponują zwykle dużym wyborem takich samochodów – dużą popularnością cieszą się cadillaki np. z lat 60., czy też repliki samochodów z lat 30.
  • Samochody z epoki PRL – ze względu na to, że obecnie rzadko spotykane są na polskich drogach, jeśli pojawią się w ślubnej oprawie, robią prawdziwą furorę. Możemy wybierać spośród dużych fiatów, trabantów, stylowych syrenek czy warszaw.
Tagi dla tego wpisu