777
Podziel się

Że ślubem kojarzy się przede wszystkim biel – wybranie tej barwy jako tło zaproszenia ślubnego może być strzałem w dziesiątkę.

Biel symbolizuje niewinność, w większości tak pożądaną przed rozpoczęciem współżycia małżeńskiego przeważnie przez kobietę, ale bardzo często i mężczyzna liczy się z uczuciami partnerki i deklaruje czystość przedmałżeńską. Biel jest także symbolem pustej kartki, którą państwo młodzi dopiero zapiszą w okresie szczęśliwego (z nadzieją) pożycia. Gdy przygotujemy zaproszenie ślubne w bieli, goście z pewnością docenią ten kolor jako symbol i będą przechowywali nasze zaproszenie z szacunkiem i z zainteresowaniem.

3_19 Wiele zaproszeń jest właśnie tak projektowanych, niektóre do bieli dodają jeszcze srebrne czy złote elementy, czasami kremowy, żółty lub ecru, ale nie są to w takich przypadkach barwy dominujące. Możemy sami przygotować takie zaproszenie ślubne, gdyż białą karteczkę, niekoniecznie ozdobną, znajdziemy w każdym domu – rzecz w tym, byśmy posiadali jakieś uzdolnienia artystyczne i umieli przekazać swoją wizję zaproszenia. Musi by ono estetycznie wykonane i eleganckie, inaczej okażemy naszym gościom totalny brak szacunku. Różne osoby różnie podchodzą do kwestii zaproszeń, jednak z pewnością nikt nie chciałby otrzymać czegoś niedopracowanego, pobrudzonego klejem czy palcami.

Gdy nie umiemy sami zrobić tego estetycznie, nie myślmy nawet o przygotowaniu zaproszenia, po prostu zakupmy je w sklepie lub zlećmy jego wykonanie osobom zajmującym się tym zawodowo. Zapłacimy co nieco, ale z pewnością nie będzie to zbędny wydatek. Niektórzy decydują się jeszcze na dorobienie koperty do zaproszenia, wtedy mają kompletny zestaw, wysoce dekoracyjny, a goście są zachwyceni gustem i dobrym smakiem osób wysyłających zaproszenie.

Tagi dla tego wpisu