Nasze drogie wesele

745
745
Podziel się

Jewelry & Accessory (12)Dlaczego wesele jest takie drogie?

Wesele jest poważną uroczystością

Wesele musi kosztować – składa się z wielu elementów i sporo osób bierze w nim udział. Na wesele trzeba kupić odpowiednie ubrania dla panny młodej i pana młodego, obuwie, zadbać o wizytę u fryzjera i kosmetyczki, kupić odpowiednią, elegancką biżuterię, najlepiej ze srebra lub złota. Na to wszystko trzeba wydać około 6000 złotych. Do tego koszt zaproszeń, wynajmu sali, cateringu, dekoracji sali, sesji fotograficznej, wynajmu limuzyny dla pary młodej i autokaru dla gości weselnych, suknie druhen, koszt alkoholu, koszt podróży poślubnej.

W sumie kwota zbiera się niemała – wynosi nawet 30 000-40 000 złotych, w zależności od tego ile osób weźmie udział w weselu, ile osób należy przenocować w hotelu. Można oszczędzać, ale nie będą to duże kwoty – może uda się zaoszczędzić 2000-3000 złotych, rezygnując z limuzyny, wynajmując tańszą salę, nie kupując tylu kwiatów, ile się zamierzało. Wesele jest raz w życiu i para młoda powinna mieć swoje największe święto. Wesele młode w części się zwraca – goście przynoszą pieniądze w prezencie i to bywa kwota około połowy kosztów wesela. Jest to zawsze jakaś pomoc finansowa, bardzo znacząca dla ludzi zaczynających wspólne życie. Można wydać ją na podróż poślubną lub na zaspokojenie potrzeb nowego gospodarstwa domowego.

Kto płaci za wesele?

Z opłatami za wesele bywa różnie – czasami składają się rodziny panny młodej i pana młodego, nieraz pomaga rodzina, czasem brany jest kredyt bankowy – zazwyczaj biorą go rodzice, nie chcąc obciążać młodych na starcie dorosłego życia. Jakkolwiek nie jest wesele ma być niezapomniane, bo druga taka uroczystość w życiu się nie trafi. Dużym kosztem może być podróż poślubna – na nią trzeba wydać od 3000 do 12000 złotych, w zależności od czasu trwania oraz miejsca, które para młoda zechce odwiedzić. Podsumowując, wesele ma być bajkowe, kolorowe oraz wspaniałe. Nie powinno być czasem smutku i finansowych trosk, lecz czasem miłości, radości, snucia planów na całą wspólną przyszłość.

 

 

Tagi dla tego wpisu