903
Podziel się

Młodzi i ciut starsi ludzie zawierając małżeństwo, chcą by cała ta uroczystość była jedyna w swoim rodzaju. W tym celu poszukują inspiracji z zewnątrz lub sami tworzą coś zupełnie nowego.

W takim razie dlaczego nie powiedzieć sobie „Tak” zamiast w wielkim miejskim kościele, w małym drewnianym kościółku pod miastem. Idąc do ołtarza można nazrywać świeżych polnych kwiatów, by zrobić z nich wianek i wiązankę, i wejść do kaplicy w towarzystwie smyczkowego tria, grającego marsz weselny. A jeśli nie w wydaniu romantyczno-staropolskim to może po szlachecku. Powóz z zaprzężonymi dwoma białymi końmi, przywiezie Młodych z kaplicy do wynajętego dworku szlacheckiego.

3_25 Przy wejściu przywita ich dystyngowany, siwy pan, który będzie zapowiadał wszystkich wchodzących gości. Zamiast zwykłych kelnerów, ludzie ubrani w tradycyjne stroje będą podawać zapomniane już prawie potrawy. Muzyka też powinna pasować do pomieszczeń, więc zamiast przyśpiewek ludowych i popularnych utworów, niech gra zespół złożony ze smyczków. Dlaczego nie zaszaleć, spróbować odmienić ten do innych dni, dzień niepodobny. Zaczarować magicznie wieczór i przenieść się do innych czasów i w inne miejsce. Ale zapowiedzieć wyjątkowe podejście do tej uroczystości oczekiwanym gościom też powinno się odpowiednio do jego charakteru. Dlatego prześlijmy specjalnie przygotowane zaproszenia ślubne.

By bardziej wczuć się z epokę, można wykonać je na czerpanym papierze o nierównych bokach i wypisać gęsim piórem. Takie zaproszenia ślubne i atmosfera uroczystości, nie pozwolą nikomu przez długie lata zapomnieć o tym wydarzeniu i jego wyjątkowości. Wyjątkowe zaproszenia ślubne będą stanowiły wieczną pamiątkę tak specjalnego dnia. Zatem bawmy się formą, konwenanse na bok, ten czas jest tylko wasz i to wy musicie go spędzić w wymarzony sposób.

Tagi dla tego wpisu