1018
Podziel się

Przez wiele dziesiątek lat wszystkie polskie przyjęcia weselne wyglądały identycznie. I o dziwo nikomu nie przyszło do głowy, żeby coś zmienić.

Dzisiaj ludzie zawierający związek małżeński mają zdecydowanie więcej odwagi i możliwości by eksperymentować, bawić się stylami i formami. Jeśli uwielbiamy amerykańskie lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte ubiegłego wieku, dlaczego nie pokazać tego w sposobie organizowania ślubu i wesela. Oczywiście księdza nie zmienimy, ale możemy zmienić strój na retro, przypiąć ciekawe dodatki i szafa gra. Sala weselna powinna być udekorowana, by przypominała miejsce potańcówek, gdy królował Elvis, dzieci kwiaty i rock’n’roll.

Jeśli uwielbiacie średniowiecze, to z pewnością suknia i zbroja zrobią furorę. Zabawa weselna nieopodal ruin zamku i powóz zamiast samochodu. To sposób na wyjątkową zabawę, pośród wyjątkowych ludzi w tak wyjątkowym dniu. A może folklor lokalny jest czymś co was fascynuje, zorganizujcie z ta myślą wesele. Mając nieograniczony dostęp do informacji i być może ograniczony budżet, możemy stworzyć spotkanie towarzyskie, które będzie biło na głowę wszystkie inne wesela razem wzięte. Kiedy wybieramy sobie określony styl uroczystości warto poinformować o tym fakcie swoich gości, by nikt nie był nieprzyjemnie zaskoczony.

shutterstock_19082974Nie ma chyba nic gorszego dla Młodej Pary jak niezadowoleni goście, wciśnięci na siłę w jakieś obce im zasady, czy formy. Najlepiej jest to szczegółowo opisać w zaproszeniu ślubnym. Warto w nim wspomnieć, czego goście mogą oczekiwać i czego od nich ewentualnie wymagamy oraz podpowiadamy jak te wymogi spełnić. W zaproszeniu ślubnym może podać na przykład adresy pobliski wypożyczalni strojów, jeśli mieści się to w naszych planach i wizji uroczystości.

Tagi dla tego wpisu