767
Podziel się

Ślub to wielka i piękna chwila. Kiedy jesteśmy gośćmi na takim wydarzeniu, nie możemy wyjść z zachwytu nad pięknem panny młodej ubranej we wspaniałą sukienkę, cudownym wystrojem kościoła, niepowtarzalną salą weselną i wreszcie nawet cudownym jedzeniem. Wszystko wydaje się być takie lekkie, proste i po prostu wolne od trosk. Bawimy się świetnie i w naszych głowach nie ma ani cienia trosk. Z perspektywy gościa nie zdajemy sobie bowiem sprawy, jak wiele wysiłku konieczne było dla zorganizowania tego wszystkiego.wesele

Przygotowanie wesela to prawdziwy maraton i jeśli w najbliższym czasie także planujemy coś takiego, lepiej zacznijmy się przygotowywać psychicznie, zanim jeszcze ruszy prawdziwa machina weselna. Musimy być bowiem gotowi na to, że nasz pierwszą decyzją po rozpoczęciu planowania wesela będzie jego odroczenie w czasie. Spowodowane jest to tym, że większość młodych par nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim wyzwaniem jest zorganizowanie wszystkiego. Zaczyna się już od samej sali weselnej. Nie jest bowiem tak, że wystarczy tylko wybrać się do domu weselnego i zamówić salę na konkretny termin. Okazuje się bowiem, że dokładnie takie coś zrobiła już spora grupa ludzi, a nasz termin został zarezerwowany przed kwartałem. Czasami nawet w nowo budowanych domach weselnych okazuje się, że jeszcze niewybudowane sale są od dawna zajęte.

Podobne kłopoty czekają nas z innymi rzeczami. Najlepszym przykładem jest tu fotograf. Wydawać by się mogło, że w każdym mieście jedno studio fotograficzne działa na drugim, ale śluby odbywają się w tym samym terminie i fotografowie nie mogą się po prostu rozdwoić, ani nie mają zdolności bilokacji. Z tego powodu drastycznie spada ilość dostępnych fotografów, a jeśli jeszcze liczymy na kogoś dobrze znającego się na weselnym fachu odkryjemy, że są oni trudniejsi do znalezienia, niż same sale.

Jedynym pocieszeniem może okazać się kwestia cateringu. Okazuje się bowiem, że czasy zatrudniania kucharek i martwienia się o jedzenie odeszły już zupełnie w niepamięć. Na rynku jest cała potężna masa firm cateringowych, które zaopatrują w tanie i przepyszne jedzenie wszelkiego rodzaju imprezy, a śluby są tu tylko dodatkiem. Oznacza to, że młode pary nie muszą się o takie firmy bić, jak to ma miejsce w przypadku sal. Co więcej, bardzo dobrą opcją jest skorzystanie z cateringu oferowanego przez same domy weselne. Maja one w końcu znakomite doświadczenie na tym polu.

Tagi dla tego wpisu