Oprawa muzyczna wesela – zespół czy didżej?

900
900
Podziel się

Podczas organizacji wesela każda para staje przed dylematem, dotyczącym oprawy muzycznej. Podstawowy problem brzmi: wybrać zespół muzyczny czy didżeja? Obie opcje mają swoje wady i zalety. Przedstawiono je poniżej.

Jeśli wybierzemy zespół muzyczny:

  • Muzyka jest na żywo, co może być szczególnie lubiane i cenione przez gości – pewne rodzaje muzyki lepiej brzmią na żywo,
  • Z pewnością będzie znaczna interakcja pomiędzy członkami zespołu a gośćmi, która sprzyja dobrej zabawie,
  • Musimy się liczyć z dość znacznymi kosztami – wynajęcie zespołu to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, często uzależniony od renomy zespołu i ilości grających w nim osób. Do ceny wynajmu zespołu musimy także doliczyć koszty wyżywienia – płacimy bowiem także za posiłki weselne dla członków zespołu.
  • Kapele muzyczne są szczególnie często wybierane przez osoby, które organizują tradycyjne wesela. Znakomitym pomysłem może być wynajem kapeli góralskiej – wówczas mamy zagwarantowaną wspaniałą zabawę.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na didżeja:

  • Możemy założyć niższe koszty – didżej zwykle jest jeden (unikniemy większych kosztów wyżywienia), a cena jego usług to zwykle około 2000 złotych, choć oczywiście zależy to od jego renomy.
  • Mamy pewność, że muzyka puszczana na weselu będzie dobrej jakości (wszak jest odtwarzana z płyt).
  • Musimy się dowiedzieć, czy pełni on też funkcję wodzireja, prowadzi zabawy itp.
  • Często możemy skorzystać z różnych proponowanych atrakcji – laserów świetlnych, stroboskopów czy baniek mydlanych.

Zabawa na weselu jest także ważna!
Zabawa na weselu jest także ważna!
Warto dobrze rozważyć plusy i minusy wyboru danej opcji, muzyka jest bowiem bardzo ważnym elementem każdej zabawy weselnej. Jeśli ona zawiedzie, wesele może się po prostu nie udać. Warto więc zaangażować zdwojone siły by znaleźć najlepsze rozwiązanie – osobę lub osoby, które poprowadzą doskonałą zabawę do białego rana. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, pamiętajmy, by porozmawiać wcześniej na temat repertuaru. W ten sposób unikniemy niemiłego zaskoczenia nielubianą muzyką. Chodzi także o to, by starać się zadowolić gusta wszystkich gości i skłonić ich do tańczenia. Lepiej nie ryzykujmy więc wyboru muzyki alternatywnej i trudnej, ale postawmy na stare i nowe rozpoznawalne utwory, przy których nogi same wybiegają na parkiet i może się bawić zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie.

Tagi dla tego wpisu