856
Podziel się

Dla większości z nas ślub kojarzy się z ceremonią zaślubin w kościele lub urzędzie stanu cywilnego oraz z wielkim przyjęciem urządzanym w domu weselnym. Jednakże mało kto, kto jeszcze nie przeżył tego wydarzenia osobiście, wiele przygotowań wymaga odpowiednia oprawa ślubu.

Dlatego też należy je rozpocząć w miarę wcześnie i ustalić liczbę zaproszonych gości. Dzięki temu bowiem będziemy wiedzieli jak dużo czeka nas pracy oraz ile zaproszeń ślubnych musimy zakupić i wypisać. Bardzo ważna jest również rezerwacja domu weselnego lub restauracji na dany dzień. Cieszące się dobra opinia lokale mają bowiem długie terminy oczekiwania, więc żeby wszystko było jak należy trzeba zając się tym odpowiednio wcześnie.

Od liczby zaproszonych gości zależy również to jaką cenę poniesiemy za urządzenie wystawnego wesele. W dzisiejszych czasach bowiem będziemy musieli zapłacić za każdą zaproszoną osobę, niezależnie od tego czy pojawi się ona na przyjęciu czy też nie. Dlatego też do zaproszeń ślubnych bardzo często dołączone są specjalne karteczki na których wraz numerami telefonów komórkowych państwa młodych jest wydrukowana prośba o potwierdzenie przybycia na przyjęcie weselne.

Zatem doręczając takie zaproszenia na kilka tygodni przed ślubem mamy już rozeznanie ilu gości możemy się spodziewać. Oprócz ustalenia liczby gości ważne jest również zadbanie o takie rzeczy jak menu weselne, kwiaty, zakup obrączek i sukni ślubnej oraz w końcu wynajęcie profesjonalnego fotografa, którego zadaniem będzie uwiecznienie cudownego nastroju panującego na naszym ślubie.

shutterstock_150774854Zatem prawidłowa organizacja oprawy ślubu jest niezmiernie ważna by nasz ślub był po prostu jak z bajki. Dzięki temu będziemy go miło wspominać przez wiele lat, ponieważ wszystko było prawidłowo organizowane i zapięte na ostatni guzik.

Tagi dla tego wpisu