Optymalne miejsce na przyjęcie weselne

1233
1233
Podziel się

Dobrze wybierz miejsce na zabawę weselną!

Lokalizacja wesela określa nie tylko otoczenie (rustykalne, wymyślne, plażowe), ale także ma wpływ na sposób podróżowania, czas I budżet wymagany do jego zorganizowania. Chcesz przecież, aby goście wyjechali z wesela mówiąc „To było wspaniałe wydarzenie!”. Całość organizacji wesela wpływa na ogólną ocenę. Jeśli oświadczyny odbyły się w Paryżu to może wesele warto byłoby także zorganizować w Paryżu?

Czas ma znaczenie

Najpiękniejsza pogoda jest w lecie. Jest to tak zwany wysoki sezon, gdy turystów są tysiące w najpopularniejszych kurortach – zabawa w tłoku . Dlatego warto zastanowić się nad wyborem czasu i miejsca oraz ich skorelowaniem z terminem. Jesienią lub wczesną wiosną pogoda bywa kapryśna i lubi tworzyć przykre niespodzianki.
Potrzebna jest jedna podróż przygotowawcza. Obejrzenie miejsca i rozmowy na miejscu z organizatorami uroczystości są ważne. Do tego wstępna sesja makijażu oraz ubioru są niezbędne – trzeba przecież sprawdzić jak wygląda panna młoda. Można także obejrzeć atrakcje w danym miejscu – goście lubią grać w golfa, tenisa, brać udział w wycieczkach. Dzień po weselu można spokojnie takie atrakcje im zaoferować. Na pewno docenią tego rodzaju ofertę.

Dodatkowe wydatki – czy muszą się pojawić?

shutterstock_19082974 Dodatkowe wydatki nie muszą się pojawić. Przy wczesnym planowaniu wesele nad morzem kosztuje tyle, ile uroczystość w restauracji niedaleko domu. Droższe będą odległe destynacje takie, jak Tajlandia, USA czy RPA. Jednak na takie ekstrawagancje nie zawsze stać wszystkich. Są one przeznaczone dla osób najzamożniejszych. Osoby mniej zamożne wybiorą na podróż poślubną polskie morze lub jedną z destynacji w Europie, np. Chorwację, Włochy czy Hiszpanię.
Należy koniecznie sprawdzić czy nie trzeba mieszkać w danym miejscu tydzień lub dłużej zanim zorganizuje się wesele. Dla przykładu – we Francji trzeba przebywać co najmniej 40 dni zanim zorganizuje się wesele. Takie są podstawowe wymagania prawne tego kraju. W Anglii wystarczy mieszkać siedem dni, czyli tydzień, by móc wyjść za mąż w tym kraju.

Uzyskaj pomoc – nie rób wszystkiego samodzielnie, poproś o pomoc ekspertów. Po to są specjalistyczne firmy, aby nie musieć wszystkiego robić samodzielnie. Firma otrzyma informację o Twoich wymaganiach i oczekiwaniach, a następnie przedstawi ofertę połączoną z kalkulacją cenową. Na pewno jest to o wiele mniej męczące oraz o wiele bardziej racjonalne działanie. Wyznaczy także koordynatora, który zadba o organizację wesela oraz pełne zadowolenie klienta z oferowanej usługi. Pamiętaj, że niektóre wyspy i państwa Ameryki Łacińskiej lub Azji żyją własnym rytmem – rzeczy nie dzieją się zgodnie z kalendarzem, lecz wydarzają się wtedy, gdy mają się dziać.

Współpracuj z firmą planującą wesele

Osoba planująca wesele powinna być w ścisłym kontakcie z Tobą – przedstawi wszystko to, co ma się dziać, zaplanuje konkretne zmiany. Jej działanie ma przełożenie na zadowolenie klienta oraz sukces danego wesela. Wcześnie należy poinformować gości weselnych o miejscu organizacji takiego wydarzenia. Odległe miejsca nie zawsze są atrakcją dla każdego, dlatego nie dziw się, jeśli część osób zrezygnuje z udziału w tego rodzaju wydarzeniu. Może nie będą to krótkie wakacje dla nich, lecz całkiem męczący pobyt. Zastanów się, czego od nich oczekujesz.

Pamiętaj, że nawet na rajskich wyspach pogoda nie zawsze jest piękna. Karaiby, Meksyk czy Hawaje przeżywają trudne chwile – od lipca do października występują tam huragany. Włochy są nieznośnie gorące w lipcu i sierpniu – wtedy lepiej omijać ten niewątpliwie urokliwy kraj. O wiele korzystniej jest pojechać tam, gdzie upał nie zatruje życia oraz radości z wesela.

Zadowolenie gości jest najważniejsze!

Zadbaj o gości – sporządź listę ich lotów, zaplanuj pokoje dla nich, prześlij im mapy miejsca i zdjęcia domu weselnego oraz poinformuj o dodatkowych atrakcjach. Zatroszcz się o zaniesienie walizek do pokoi hotelowych przez boya hotelowego. W pokojach powinny być kosmetyki oraz powitalne kosze z owocami i słodkościami.
Nie zapominaj, że klimat ma znaczenie – ma wpływ na wybór ubrań przez państwa młodych oraz ich gości. Jeśli jest upalnie to koniecznie miej zapasową kreację.

Nie stresuj się nadmiernie

Planujesz wesele, ale nie musisz brać udziału w Olimpiadzie. Mogą się trafić drobne potknięcia. Najważniejsze, aby całość wydarzenia była optymalna oraz interesująca dla każdego. Ładne miejsce, dobra zabawa oraz jedzenie są bardzo ważne. Zanim wybierzesz miejsce, koniecznie obejrzyj i oceń. Lepiej zaplanować dwie lub trzy podróże studyjne niż mieć zepsute wesele. Budżet jest ważny, ale wesele bierze się raz w życiu, dlatego postaraj się, aby zabawa była wyjątkowa, unikatowa i zapadła wszystkim w pamięć. Wesele wspomina się przez całe życie, dlatego zadbaj o znakomite fotografie oraz filmy z uroczystości.

Tagi dla tego wpisu