710
Podziel się

Wielu z nas podejmuje decyzje o ślubie w sposób raczej bardziej niż mniej spontaniczny. W pewnym momencie po prostu czujemy, że nadszedł juz ten właściwy moment i zamiast jakoś specjalnie planować wspólną przyszłość, po prostu chcemy się jak najszybciej pobrać i już. W Urzędzie Stanu Cywilnego termin ślubu można uzyskać bardzo szybko.

Chociaż brzmi to mało romantycznie, uroczystość w tym miejscu jest stosunkowo krótka i nic nie stoi na przeszkodzie, by w jeden weekend odpowiedni urzędnik zrobił małą fabryczkę nowych małżeństw. Wesele nie polega jednak na tym, by po prostu podpisać odpowiednie dokumenty w Urzędzie Stanu Cywilnego. Musi być odpowiednia impreza.

Space (19) W momencie oświadczyn jeszcze jesteśmy daleko od ślubu. Przynajmniej powinniśmy być w kalendarzowym tego rozumieniu. Chodzi bowiem o to, że musimy sobie wszystko odpowiednio przygotować, jeśli chcemy, by ten dzień była naprawdę niezapomniany. Pierwszym problemem będzie w końcu nawet sala weselna. Jeśli planujemy wynajęcie dużego miejsca w niewielkiej miejscowości, czekają nas naprawdę spore problemy. W dużych miastach nie jest jakoś specjalnie łatwiej, ale przynajmniej jest szerszy wybór i osoby z nietypowymi preferencjami nie będą miały aż takiego piekła. Tym niemniej musi być długi okres poprzedzający sam ślub.

Myśląc głównie o naszym partnerze lub naszej partnerce, nie będziemy skupiać się na takich prozaicznych kwestiach, jak na przykład konieczność przygotowania sukni ślubnej. To nie jest kupowanie pary nowych spodni, tylko bardzo skomplikowana operacja. Na sam początek trzeba wybrać suknię, która estetycznie nam pasuje. Od tego momentu dopiero zaczyna się zabawa, ponieważ konieczna będzie masa przeróbek. Oczywistym jest, że sukni ślubnych nie robi się szerokim wachlarzu rozmiarów, ale tylko jako eksponaty na wystawę. Ostateczne jej przygotowanie może zająć nawet kilka tygodni.

Białe pudełko z prezentem ślubnym

Podobnych okresów oczekiwania będzie znacznie więcej przy różnych rzeczach. Nie jest jeszcze źle, kiedy oczekiwanie spowodowane jest po prostu faktem konieczności fizycznego wykonania danej rzeczy, jak to jest w przypadku obrączek ślubnych. Realny problem pojawia się wtedy, kiedy po prostu jakaś usługa jest już niedostępna we wskazanym przez nas terminie. Dotyczyć to może chociażby zabytkowej limuzyny, którą sobie zamówimy na drogę do i z kościoła.

Tagi dla tego wpisu