826
Podziel się

Większość kobiet i część nie ujawniających się z tym mężczyzn, ma w głowie wizję własnego ślubu i wesela. W marzeniach widzą jak powinna wyglądać. suknia i garnitur, sala weselna i kościół, jednak gdy przychodzi czas na realizację planu, często pojawiają się problemy.

Okazuje się nagle, że nie wszystko jest takie proste i łatwe, że do podjęcia mamy setek decyzji i goni nas czas, i jeśli nie weźmiemy się w garść wszystko zakończy się jedną wielką katastrofą. Na szczęście z pomocą przyjdą nam najbliżsi przyjaciele, poradniki przyszłych małżonków oraz wyspecjalizowane firmy. Zawsze jako pierwszą decyzję związaną ze ślubem i weselem, jest wybór daty. Musimy się liczyć z tym, że trudno będzie nam zsynchronizować ślub i wesele, dlatego terminy są tak wydłużone. Zwykle jest to od 1,5 roku aż do 4 lat. Lecz jeśli mamy odrobinę szczęścia, będzie to data oddalona o jakieś dwa lata.

Przykładowa sala weselna
Catering jest bardzo istotny

Następnie należy wybrać firmę cateringową o ile właściciele sali weselnej nie prowadzą takich usług. Jako następna w kolejności jest przybliżona liczba gości weselnych, by wstępne wyceny były jak najbardziej zbliżone do ostatecznych danych. Aby mieć pewność jaka to będzie liczba, należy wystosować zaproszenia do osób, które chcemy by nam towarzyszyły w tak wyjątkowej chwili. Oznacza to wybór zaproszeń ślubnych. Zwykle przyszli państwo młodzi decydują się na zakup zaproszeń w sklepach papierniczych, jednak jeśli mamy większy budżet, możemy sobie pozwolić na wykonanie ich na zamówienie. Zaproszenia ślubne to naprawdę ogrom możliwości i dość trudno jest podjąć ostateczną decyzję.

Jeśli już mamy wydrukowane zaproszenia, zwykle część z nich przekazywana jest osobiście do najważniejszych członków rodziny i przyjaciół, reszta natomiast wysyłana jest za pośrednictwem poczty. Kiedy mamy potwierdzoną ilość gości, możemy zająć się kolejnymi rzeczami, jak stroje przyszłych małżonków, zdobienie kościoła i sali weselnej, wybór fotografa, wynajęcie samochodu, który będzie woził młodych oraz kamerzysty uwieczniającego te wyjątkowe chwile.

Tagi dla tego wpisu