Pan młody powinien być wytworny

729
729
Podziel się

Elegancki pan młody na własnym weselu

Ślub to dzień ważny – garnitur pana młodego powinien podkreślać wagę chwili. Pan młody chce wyglądać elegancko i prezentować się znakomicie przy wystrojonej pannie młodej. Najlepiej, jeśli garnitur jest w czerni, brązie lub ciemnoszary, grafitowy. Garnitur jasny akceptowany jest jedynie podczas ślubu w lecie, pod gołym niebem, na plaży, lub w godzinach przedpołudniowych. Garnitury purpurowe, fioletowe i granatowe są bardzo awangardowe i nie każdemu panu w nich do twarzy. Prezentują się dobrze na panach o idealnej sylwetce. Jeśli panna młoda nosi suknię w kolorze bieli to pan młody powinien mieć czarny garnitur. Gdy panna młoda ma suknię w kolorze ecru to pan młody może wybrać garnitur brązowy.

Garnitur połyskliwy czy matowy?

Garnitur może być połyskliwy, ale bardzo delikatnie. Do garnituru dobiera się koszulę i kamizelkę – jednak kamizelka nie powinna być błyszcząca lub wzorzysta. Idealnie, gdy jest uszyta z takiego materiału, jak garnitur. Dobrze wybrany garnitur leży idealnie, guziki garnituru są w jednym rzędzie, a rękaw marynarki sięga do kostki nadgarstka. Garnitur powinien być wykonany z naturalnej tkaniny, nie bardzo grubej, aby nie krępowała ruchów. W lecie dobrze wyglądają lniane garnitury, jednak ich wadą jest to, że się mocno gniotą. Jeśli garnitur zostanie uszyty z lnu zmieszanego z dodatkiem innych włókien, wówczas nie będzie się gniótł i na pewno sprawdzi się podczas plenerowego wesela. Aby nie wyszczuplać sylwetki szczupłego pana młodego unikać trzeba tkanin w pionowe prążki. Niski i szczupły pan młody może założyć marynarkę jednorzędową, zapinaną nisko.

Tęgi pan młody może założyć dopasowaną czarną marynarkę. Uwaga: garnitur z kamizelką przyczynia się do optycznego skrócenia sylwetki. Do garnituru może być dobrana koszula prosta lub taliowana, dopasowana do figury szczupłego pana młodego. Popularne są kołnierzyki włoskie i pół-włoskie w koszulach – czyli szerokie i nieco węższe. Do koszuli najlepiej jest stosować spinki – srebrne lub srebrne z kamieniami. Kolor kamieni powinien być dobrany do koloru krawata lub muszki. Jeśli pan młody nie chce założyć garnituru, wówczas ma do wyboru frak, smoking lub surdut czy żakiet, jednak są to dość oryginalne jak na Polskę stroje i nie zawsze otoczenie jest gotowe do ich akceptowania. Muszka najlepiej wygląda na wysokim i szczupłym mężczyźnie. Najbezpieczniejszy jest klasyczny krawat. W tym sezonie modne są krawaty wąskie. Poza tym dobrze jest kupić taki garnitur, który sprawdzi się na inne okazje, jeszcze kilka lat po weselu.

Tagi dla tego wpisu