Perfekcyjne wesele w Polsce

791
791
Podziel się

 

Organizuj wesele sprawnie i baw się dobrze

shutterstock_218018359

Był czas, kiedy za organizację wesela był głównie odpowiedzialny ojciec lub osoby starsze w rodzinie. Dzisiaj jest inaczej – w organizację wesela zaangażowani są także państwo młodzi. Mają oni mało czasu, dlatego wsparcie innych jest nieodzowne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę budżet na organizację wesela: 3 procent budżetu przeznacza się na zakup zaproszeń oraz ich rozesłanie. 10 procent budżetu kosztować będą stroje młodej pary, wizyta u fryzjera, makijaż oraz biżuteria panny młodej. 4 procent budżetu kosztować będą złote obrączki dla młodej pary. Około 3 procent pochłonie lokalizacja wesela, opłata za nabożeństwo, wynajęcie profesjonalnych muzyków. Na przyjęcie weselne należy przeznaczyć około 45 procent całego budżetu. W tej kwocie zmieści się catering, alkohol, dekoracja Sali. Za osiem procent budżetu kupuje się kwiaty oraz dekorację sal i kościoła.

Usługi fotografa kosztować będą około 12 procent weselnego budżetu. Za 4 procent zorganizowany zostanie transport pary młodej oraz gości. 2 procent budżetu trzeba mieć na prezenty dla rodziny, opiekunów oraz gości z miasta. 3 procent budżetu przeznacza się na rezerwę, na wszelki wypadek.

shutterstock_220441654

Należy pamiętać, że cała rodzina oraz goście mają plan wesela i znają jego wszelkie detale. Rezerwacja sal i usług musi zostać wykonana z dużym wyprzedzeniem. Spisuje się wszystkie zobowiązania oraz listę prezentów, które para młoda chciałaby otrzymać od gości. Podsumowując, wesele jest dużą imprezą, którą trzeba przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Para młoda powinna mieć wsparcie rodziny w organizacji takiego wydarzenia, ponieważ sama sobie nie poradzi ze wszelkimi szczegółami tego wydarzenia.

 

Tagi dla tego wpisu