1402
Podziel się

Wesele jak i sam ślub są uroczystościami wymagającymi dużej ilości czasu oraz masy pieniędzy. Istnieją jednak metody na opanowanie tego tematu, by nie zaginąć się w masie dostępnych ofert i faktur do zapłacenia. Już na samym wstępie powinniśmy chociażby ogólnie określić sobie ile pieniędzy możemy przeznaczyć zorganizowanie ślubu i wesele. Mając te dane zdecydowanie łatwiej będzie planować całą uroczystość.

shutterstock_59251606Kwotę jaką mamy do dyspozycji należy podzielić na dwie części, czyli na ślub, czyli stroje, opłatę w kościele i jego dekorację oraz na wesele, czyli salę weselną, posiłki i zespół muzyczny. Oczywiście nie wolno nam zapomnieć o kosztach dodatkowych jak wynajęcie samochodu, kamerzysty i fotografa i zaproszeń ślubnych. Oczywiście są też sposoby na ograniczenie kosztów do niezbędnego minimum.

shutterstock_71893447Można na przykład stroje wypożyczyć, dzięki czemu zaoszczędzimy nie małą sumę. Ponadto mając znajomych posiadających kamery i dobre aparaty fotograficzne, ograniczymy wydatki o wynajęcie firm zewnętrznych. Samodzielnie możemy także przyozdobić salę weselną jak i kościół, by nie płacić drogim wykonawcom. Możemy również samodzielnie wykonać zaproszenia ślubne, mając nawet podstawowe pojęcie o grafice komputerowej, a do zlecenia dalej pozostanie tylko wydruk w drukarni, co nie powinno kosztować zbyt dużo.

Zaproszenia ślubne oprócz zwykłego zadruku możemy ozdobić dodatkowo wstążkami, które sami fantazyjnie zawiążemy Samodzielnie wykonane zaproszenia ślubne, będą z pewnością bardzie osobiste, co dla wszystkich zapraszanych gości będzie bardzo przyjemnym akcentem. Mając tak zaplanowany i przygotowany budżet trudniej będzie o jego przekroczenie i rozpoczęcie nowej drogi życia od spłacania długów powstałych w czasie uroczystości.

Tagi dla tego wpisu