Plaża i ślub

805
805
Podziel się

shutterstock_76110913

Ślub na plaży, czyli romantyzm

Plaża pełna piasku, dźwięk fal, zapach świeżego powietrza, krzyki mew, muszle leżące na złocistym piasku oraz bryza od morza – to wszystko wiąże się z weselem na plaży, czyli w miejscu najczęściej kojarzonym z wakacyjny odpoczynkiem. Romantyczne i godne pamiętania, wymaga jednak także bardzo dokładnego planu. Najpierw trzeba wybrać wymarzoną plażę i pamiętać o takich drobiazgach, jak sezon huraganów. Nikt nie chce przecież brać ślubu w groźnych warunkach pogodowych. Lokalizacja wesela na plaży jest miła, ale trzeba sprawdzić czy plaża jest publiczna czy prywatna. Na tej drugiej wesela nie da się urządzić.

Na plaży muszą być zapewnione miejsca do siedzenia – krzesła nie sprawdzą się, będą grzęzły w piasku. Potrzebne są parasolki, aby osłaniały gości od słońca, niezbędna jest woda mineralna, gdy panuje upał. Zastanówcie się jakie będą stosowne stroje podczas takiego wesela. Sprawdźcie, gdzie goście mogą zaparkować samochody. Może wózki są niezbędne do przewożenia gości, jeżeli wśród nich są dzieci lub osoby starsze. Deszcz i wiatr mogą zepsuć wesele. Najlepiej będzie zarezerwować salę w położonym w pobliżu hotelu lub budynku do wynajęcia. Jeśli pogoda zepsuje się, wówczas goście skryją się w bezpiecznym i suchym miejscu. Tańczenie na plaży może być miłe, ale trudne. W piasku najlepiej tańczy się na boso, szpilki i buty na obcasach ugrzęzną w sypkim piasku.

Na plaży można ustawić w donicach kwiaty. Na stołach ułożyć dekoracje z kwiatów, owoców, ustawić świece. Wesele na plaży może być romantyczne i malownicze, ale nieco trudne w aranżacji. Czego jednak nie robi się dla prawdziwej miłości. Zdrowy rozsądek, planowanie, określenie budżetu na pewno pomogą w aranżowaniu udanego wesela. To jest więcej niż pewne i takie wesele koniecznie należy uwiecznić na zdjęciach i filmach. Wesele na plaży w Polsce wydaje się jeszcze nieco dziwne. W innych krajach stało się całkiem powszechną sprawą. Podobnie jak wesela na egzotycznych plażach, w ogrodach przy domach czy w odludnych miejscach.

Tagi dla tego wpisu