862
Podziel się

Ślub jest jedną z najpiękniejszych chwil, jakie doświadcza człowiek w trakcie swojego życia. Publiczne złożenie przysięgi miłości i wierności godne jest wspaniałej oprawy, a także utrwalenia na fotografiach czy filmie – pamiątkach, do których będziemy wracać po latach. Jedną z bardzo ważnych spraw, o jakie trzeba zadbać przed ślubem, jest wyszukiwanie dobrego fotografa ślubnego, który odpowie na nasze, nawet wygórowane oczekiwania. Koszt wynajmu fotografa na ślub (lub inaczej – koszt dobrych zdjęć) wynosi kilka tysięcy złotych. Cena w dużej mierze zależy od naszych życzeń (tego, czego oczekujemy od fotografa), a także zawodowego doświadczenia fotografa i jakości wykonywanych zdjęć. Usługi najbardziej doświadczonych i sprawdzonych fotografów mogą kosztować nawet pięć tysięcy złotych i więcej.

Jak znaleźć dobrego fotografa?

Na rynku reklamuje się bardzo wielu fotografów, którzy proponują swoje usługi w zróżnicowanych cenach. Zanim dokonamy wyboru konkretnej osoby powinniśmy zobaczyć jej portfolio – zestaw zdjęć wykonanych podczas poprzednich zleceń ślubnych. Fotograf, który nie może potencjalnym klientom zaprezentować takiego portfolio jest po prostu niewiarygodny. Na szczęście jednak coraz więcej fotografów zamieszcza swoje przykładowe zdjęcia na własnych stronach internetowych – możemy więc dokonywać wyboru fotografa z zacisza własnego domu. Na stronach internetowych coraz częściej zamieszczane są także cenniki.

Dogranie szczegółów

Kiedy zdecydujemy się na konkretnego fotografa, koniecznie trzeba się z nim umówić na rozmowę i przekonać się, czy będzie mógł wykonywać zdjęcia w określonym dniu. Koniecznie jest także szczegółowe ustalenie współpracy dotyczące ceny, czasu fotografowania, ilości udostępnionych i komputerowo opracowanych zdjęć, a także utworzenia albumu ślubnego i tym podobnych. W przypadku współpracy z fotografem bardzo ważne jest podpisanie umowy dokładnie określającej wzajemne zobowiązania i terminy. Pomoże nam ona poradzić sobie w nieprzyjemnej sytuacji, w której fotograf będzie chciał się wycofać ze współpracy kilka dni przed ślubem.

Gdzie robić zdjęcia?

Wspaniałą ślubną pamiątką są nie tylko zdjęcia z kościoła czy urzędu oraz z przyjęcia weselnego, ale także zdjęcia robione w plenerze. Młodzi często wybierają się na nie w kilka dni po ślubie – wówczas mają dużo czasu i są bardziej zrelaksowani, co pozwala na wykonanie naprawdę ciekawych i pomysłowych fotografii. Pomysłów na to, gdzie wykonać zdjęcia jest naprawdę wiele. Tak naprawdę dobry fotograf wspaniałe zdjęcia wykona wszędzie – zależy to właściwie jedynie od wyobraźni państwa młodych. Doskonałą pamiątką mogą być zdjęcia ze starej fabryki (np. w czarno-bieli), z pełnego zieleni parku, z rynku starego miasta, czy z placu zabaw zagubionego wśród blokowisk. Możemy zdecydować się na zdjęcia romantyczno-klasyczne albo też nieco bardziej szalone zdjęcia, np. na rolkach, na huśtawce, czy w autobusie. Niektórzy fotografowie proponują państwu młodych odgrywanie całych scenek, które następnie uwieczniają aparatem cyfrowym – taka pamiątka po latach niewątpliwe wywoła pełen szczęśliwych wspomnień uśmiech.

Tagi dla tego wpisu