5937
Podziel się

Wypisywanie kartek z życzeniami często może sprawić wiele trudności. Z pewnością chcemy, by nasze życzenia były wyjątkowe i wybijały się pośród masy innych życzeń, jednak nie zawsze potrafimy ubrać w słowa nasze uczucia względem solenizantów czy pary młodej. Właśnie w przypadku ślubu – wspaniałego, wyjątkowego wydarzenia w życiu każdego człowieka, warto specjalnie się postarać i sprawić, by nasza kartka z życzeniami sprawiła młodym prawdziwą przyjemność.

Jewelry & Accessory (2)O czym pisać na kartce ślubnej? Przede wszystkim nasze życzenia powinny być szczere. Nie musimy się bardzo rozpisywać – wystarczy parę szczerych słów, by przekazać państwu młodym, jak wiele dobrego im życzymy. Jeśli jednak czujemy się na siłach możemy napisać trochę więcej – a życzenia powiązać z różnymi płaszczyznami życia. Wówczas z pewnością odróżnimy się od życzeń osób, które jedynie składają podpisy pod wydrukowanymi sloganami.

Bardzo dobrym pomysłem na kartkę ślubną jest zawarcie wśród życzeń cytatu związanego z wyjątkowością chwili, pięknem i trwałością uczucia itp. Bardzo trafne są zwykle cytaty poetów lirycznych czy pisarzy – szeroki wybór znajdziemy w internecie, a także w zbiorkach cytatów i aforyzmów. Oczywiście najbardziej trafne będą złote myśli związane z miłością i wiernością – trzeba jednak dobrze zastanowić się nad adekwatnością wybranego aforyzmu, by nie popełnić tutaj jakiejś gafy. Świetnymi ślubnymi aforyzmami są np. „Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie” Vitora de Limo Baretty lub też „Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku” (Antoine de Saint Exupery).

Jewelry & Accessory (17)Młodzi oficjalnie rozpoczynają życie we dwoje, dlatego też często stosowanym zwrotem jest „…na nowej drodze życia”. Warto podkreślić istotność sytuacji i wyjątkowość życzeń, stosując jednak ten bardzo popularny zwrot, narażamy się na życzeniową wtórność (z pewnością duża część pozostałych gości tak właśnie zakończy swoje życzenia). Jeśli chcemy dodać do życzeń odrobinę humoru, możemy do koperty włożyć kupon totolotka. Kto wie – może dzień ślubu państwa młodych okaże się dla nich jeszcze bardziej szczęśliwy i trafią oni główną wygraną?

Bardzo dobrym pomysłem na kartkę ślubną jest również jej własnoręczne wykonanie. Choć na rynku dostępnych jest tysiące atrakcyjnych wzorów kartek ślubnych, z pewnością wykonana przez nas kartka przykuje wzrok obdarowanych. A może zamiast kartki warto ofiarować im niewielki albumik ze wspólnymi zdjęciami? Albo życzenia wypisać na pierwszej stronie całego zbioru wspomnianych aforyzmów? Pamiętajmy, że dla naszych nowożeńców ślub powinien być najpiękniejszą chwilą w życiu – postarajmy się więc by dzięki naszej pomysłowości cieszyli się nim jeszcze mocniej.

Tagi dla tego wpisu