Program wesela – czy potrzebny?

845
845
Podziel się

Co napisać w programie wesela?

Wesele powinno mieć rozpisany program. Co w takim programie powinno się znaleźć? Na pewno na początku programu należy podać imiona i nazwiska państwa młodych oraz lokalizację ślubu i wesela. W drugiej części opisuje się plan wydarzeń, godzina po godzinie. Następnie lista gości ze stopniami pokrewieństwa – na przykład siostra panny młodej, przyjaciel pary młodej, kuzynka pana młodego, itp. Role gości w ceremonii także się opisuje – na przykład świadek, świadkowa, druhny.

shutterstock_59251606W zakończeniu programu warto ująć podziękowania dla gości oraz adres domu państwa młodych, o ile para młoda takowy będzie posiadać, czyli planuje przeprowadzkę. Do programu można dołączyć drobny upominek, na przykład elegancką kartkę z motywami ślubu czy mały magnes. Jest to elegancki, a niedrogi gest. Program powinien być zaprojektowany, ładnie wydrukowany, mieć dobry kształt graficzny. Dobrze, gdy jest drukowany na czerpanym papierze lub na kredowym papierze i włożony w kopertę. Może mieć formę małej książeczki i wtedy nie musi być wkładany w kopertę, lecz wręczany samodzielnie. Mogą zdobić go zdjęcia lub rysunki. Najlepiej o pomoc w stworzeniu programu poprosić profesjonalnego grafika.

Większość weselnych programów ma kolor biały lub ecru, czasami są one jasnobeżowe. Kolorowe mogą być fotografie, rysunki lub grafika – porada grafika jest jak najbardziej wskazana. Dobrym pomysłem jest zdobienie programów wierszami o miłości lub cytatami wypowiedzi słynnych osób. Programy rozdawać może druhna przed wejściem do kościoła. Bliższej rodzinie programy rozdaje się wcześniej, przed weselem. Program pozwoli trzymać się ram organizacji wesela.

Tagi dla tego wpisu