Przedślubna strona internetowa – do czego służy ślubny blog?

724
724
Podziel się

Żyjemy w dobie internetu i, jak to właśnie z nim bywa, wszystko powoli umieszczamy w nim. Dlaczego więc nie przenieść do niego też przygotowań do ślubu? Przedślubne strony internetowe, czyli po prostu blogi ślubne są ostatnio rosnącym w popularność trendem wśród par. Założenie bloga jest darmowe, trwa kilka minut i już można mieć miejsce, gdzie umieszcza się wszystkie ważne sprawy, planuje przebieg wesela lub… po prostu dzieli swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego zwariowanego czasu. Jak może wyglądać blog ślubny?

Strona dla gości

Wszystko zależy od pomysłu i kreatywności pary. Może to być strona z informacjami dla gości, które będą pewnym rozszerzeniem tego, co znalazło się w papierowych zaproszeniach. Blog ślubny w tej formie może również całkowicie zastąpić tradycyjne liściki, jest to sposób nowatorski i tani.

Na takiej stronie znajdą się więc informacje o tym, kto bierze ślub, gdzie odbędzie się ceremonia oraz gdzie będzie wesele. Można zastosować na niej również zegar, który z dokładnością do sekundy będzie odliczał czas do rozpoczęcia ceremonii. Taka strona będzie zawierała również plan dnia ślubu, jeżeli najpierw para młoda będzie chciała, aby goście uczestniczyli w błogosławieństwie w domu panny młodej.

W zakładkach na pewno znajdziemy również podstronę „o nas” lub „nasza historia”. To miejsce, gdzie para młoda może podzielić się z gośćmi historią swojego poznania i miłości, nierzadko okraszoną zdjęciami. A propo forografii właśnie – na blogu ślubnym dla gości nie zabraknie albumu fotograficznego. Przed ślubem mogą się w nim znaleźć zdjęcia pary młodej lub relacja z przygotowań do ślubu, a po zakończonym przyjęciu – zdjęcia z wesela.

Goście nie powinni też ominąć… księgi gości, czyli miejsca, gdzie mogą jeszcze raz złożyć nowożeńcom najlepsze życzenia. Ważnym punktem będzie również zakładka z listą prezentów, gdzie młoda para może dać znać, czego potrzebuje. Mogą to być sprzęty małego AGD lub zestawy szkolne, które później zostaną przekazane do domu dziecka.

Organizer

Blog ślubny może również pełnić zastępstwo za ślubny kalendarz i spełniać funkcję miejsca, gdzie znajdą się wszystkie potrzebne informacje – daty, numery telefonów, lista gości, rezerwacje, i tym podobne. Staje się wtedy dokumentacją przygotowań z wesela i niezbędnikiem młodej pary, kiedy zdarzy im się o czymś zapomnieć.

Dla gości taki blog ma mniejsze znaczenie niż ten przygotowany specjalnie pod nich, jednak w tym wypadku młoda para daje możliwość udzielania sobie rad. Kiedy panna młoda napisze post o tym, że nie może znaleźć dobrego fryzjera, na pewno znajdzie się osoba, która przeczyta to i zaproponuje swoją pomoc.

Pamiętnik

Taki blog ślubny ma bardziej osobisty charakter i jest zapisem przemyśleń dotyczących organizacji wesela, a także sposobem na odreagowanie stresujących sytuacji. Może również w zabawny sposób opisywać perypetie przyszłych małżonków na drodze do ołtarza, co okazuje się świetnym pomysłem, zwłaszcza jeżeli któreś z was posiada talent literacki. Bez wątpienia jest to najbardziej angażująca forma blogu ślubnego. Daje też sygnał gościom i rodzinie, jeśli coś idzie nie tak. W razie czego zawsze możecie liczyć na pomoc, choćby komentarzem.

Dlaczego warto założyć blog ślubny?

To kolejna pamiątka po weselu, do której można wrócić i powspominać momenty przygotowań do tego ważnego dnia. Czy było ciężko, czy śmiesznie, a może wszystko szło jak po maśle, wrócenie do takich wspomnień jest również przyjemnością. Jest to forma, która pozwala przeżywać wesele i ślub nie tylko przez jeden wieczór. Do tych emocji można wrócić w każdej chwili i odtworzyć je ponownie, właśnie dzięki własnej stronie internetowej.

Przedślubny blog jest również idealną platformą do kontaktu z gośćmi, którzy nie muszą łapać was pod telefonem, wystarczy, że napiszą komentarz, e-mail lub skorzystają z konta na portalu społecznościowym. Pozwala też na bieżąco informować wszystkich o niespodziewanych zmianach, utrudnieniach lub oczekiwaniach. Dzięki temu zamiast dzwonić do każdego z osobna… wystarczy, że napiszecie jeden post.

Tagi dla tego wpisu