707
Podziel się

Przygotowaniom do ślubu zwłaszcza młodych ludzi często towarzyszy niewyobrażalny stres. Najczęściej dotyczy on realizacji kolejnych punktów z niebywale długiej listy, którą sporządzili na samym początku. Ale czasami się zdarza również sytuacja, kiedy to jedno z przyszłych młodych dopadają wszelkie wątpliwości oraz dylematy życiowe czy dobrze robi.

shutterstock_264453866Na szczęście psychologowie uspokajają, że jest to całkiem naturalne zjawisko, które po sakramentalnym „tak” mija w niepamięć. Dlatego warto się skupić na przygotowaniach do tej ważnej uroczystości, ale również na zrelaksowaniu się. Dobrze jest się odprężyć w gronie znajomych i porozmawiać o zupełnie innych sprawach totalnie nie związanych z przygotowaniami. Pozwoli to zapomnieć chociaż na chwile o rosnącym napięciu.

Kobieta powinna pójść czasem do fryzjera, kosmetyczki albo na zakupy, a mężczyzna udać się na bilard lub prawdziwie męskie spotkanie z kuflem w ręku. Dzięki takim prostym i całkowicie naturalnym zabiegom, będziemy mieć pewność, że potrafimy się do pewnych rzeczy zdystansować i nie kierujemy się tylko i wyłącznie presją, ale świadomym wyborem tego partnera na całe życie.

shutterstock_161933561Warto jest czasem nawet razem podejść do wszystkiego z poczuciem humoru. Wybrać się na kurs tańca, ale poprosić o śmieszną choreografię, która na pewno rozbawi wszystkich gości i pozwoli się jednocześnie świetnie bawić parze młodej zarówno podczas przygotowań jak i pierwszego weselnego tańca. Pomysł jest wiele, a jak to się mówi co dwie głowy to nie jedna. Oczywiście trzeba tylko pamiętać o jednej rzeczy, aby się całkowicie nie oddać tym przyjemnościom zapominając o przygotowaniach do ślubu.

Bo w końcu relaks służy do tego by z większym optymizmem do tego zadania podchodzić a nie żeby wszystko zaniedbywać, a przede wszystkim ukochaną osobę.

Tagi dla tego wpisu