1230
Podziel się

Każdy ślub, a zwłaszcza taki, który związany jest z dużym weselem wiąże się z ogromnym nakładem przygotowań i wysiłku by wszystko było zapięte na ostatni guzik. W związku z tym przygotowania do ślubu zwykle zaczynają się już na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy przed planowana data uroczystości.

Jednym z najważniejszych elementów tych przygotowań jest zamówienie Sali weselnej. Dobre domy weselne mają bowiem poczynione rezerwacje przynajmniej na rok z góry. Dlatego też, aby nasze wesele mogło odbyć się w eleganckiej restauracji powinniśmy o tym pomyśleć w miarę wcześnie.

Kolejnym istotnym elementem przygotowań do ślubu i wesela jest wybór i doręczenie zaproszeń ślubnych. W naszym kraju panuje bowiem zwyczaj, ze państwo młodzi wręczają je zaproszonym przez siebie gościom osobiście. Z reguły poświęcają oni kilka dni na miesiąc lub dwa przed planowana datą objeżdżają cała rodzinę, która znajduje się w promieniu jakiś kilkudziesięciu kilometrów od miejsca ich zamieszkania.

Jedynie osoby, które mieszkają na drugim końcu polski lub zagranicą mogą się spodziewać że zaproszenie zostanie im doręczone za pośrednictwem poczty. Jednakże tak duża odległość nie musi sprawić, że zaproszeni goście się nie pojawią lecz wręcz przeciwnie, będą mieć doskonały pretekst do tego, żeby odwiedzić swoje rodzinne strony. Osobiste wręczanie zaproszeń ma wiele pozytywnych stron. Nasza druga połówka ma bowiem okazje poznać całą naszą rodzinę, również tą dalszą, z którą na co dzień rzadko się kontaktujemy, więc w czasie wesela nie będą to już dla niej zupełnie obcy ludzie, których pierwszy raz widzi na oczy.

Zatem warto jest kultywować tradycję i w czasie przygotowań do uroczystości poświecić te kilka dni aby osobiście wręczyć zaproszenia ślubne wszystkim zaproszonym gościom.

Tagi dla tego wpisu