1076
Podziel się

Zanim wyślemy do znajomych i rodziny zaproszenia na wesele, powinniśmy wszystko odpowiednio zaplanować. W zasadzie mamy do wyboru dwa warianty. Albo planujemy wszystko sami, albo też możemy wynająć firmę, która nam w tego rodzaju organizacji pomoże.

Jeśli chcemy wszystko zrobić samodzielnie to przygotowania powinniśmy rozpocząć od kosztorysu. Najlepiej jest po prostu ustalić sobie odgórnie wysokość budżetu, dzięki czemu będziemy dokładnie wiedzieć w jakiej wysokość środki możemy przeznaczyć na realizację naszego wesela, co pozwoli dokładnie określić poszczególne koszty, w tym też jak to już zostało wspomniane na przykład na przygotowanie zaproszeń. Oczywiście kolejną rzeczą którą po kosztorysie powinniśmy ustalić jest nie tylko data ślubu ale też miejsce w którym się on odbędzie, oraz oczywiście wybrać powinno się świadków.

shutterstock_122198941Dopiero potem można myśleć o takich sprawach jak na przykład zespół na wesele czy też fotograf. Dopiero następne, ale zdaniem wielu osób bardzo ważne są zaproszenia. To właśnie zaproszenia powinny być tak dobrane aby jak najbardziej pasowały do młodej pary. W niektórych wypadkach lepiej będzie wystosować zaproszenie ze zdjęciem, a w innych sytuacjach lepiej sprawdzą się te bez zdjęć. Sporo też zależy od tego do kogo w większości zaproszenia te będą adresowane. W wielu regionach Polski praktykowany jest też, zdaniem wielu osób dobry zwyczaj, aby zaproszenia tego rodzaju wręczali młodzi osobiście osobom, które chcą zaprosić.

Oczywiście najczęściej dotyczy to najbliższej rodziny z którą młodzi mają nie tylko najlepszy kontakt ale też z reguły niedużą odległość do pokonania. W sytuacji gdy zaproszenia skierowane są do osób zamieszkujących w znacznej odległości to jak najbardziej zaproszenia tego rodzaju wysyła się też za pośrednictwem poczty. Na tak ważną uroczystość po prostu nie wypada zapraszać w inny sposób.

Tagi dla tego wpisu