Przyjęcie weselne – o czym musimy pamiętać

wesele
1095
1095
Podziel się

Organizacja wesela wymaga od nas często bardzo dużego zaangażowania i pomysłowości. Teoretycznie, powinno do nas należeć wyłącznie: wynajęcie sali, ustalenie menu i znalezienie dobrze grającego zespołu lub didżeja, w praktyce jednak sprawa nie jest taka prosta. Po pierwsze – dobra sala.

Poszukując przestrzeni, w której z rodziną i przyjaciółmi będziemy mogli bawić się po zawarciu związku małżeńskiego to nieraz prawdziwe wyzwanie. Wszystko zależy bowiem od miejscowości, w której chcemy zawrzeć ślub (to automatycznie zawęża nam pole manewru), od kosztów, jakie chcemy przeznaczyć na wesele, a także od wystroju czy renomy danego lokalu (hotelu, restauracji, domu weselnego itp.). Bardzo istotną kwestią jest także oczekiwana data ślubu, może się bowiem okazać, że w wymarzonym przez nas terminie wolne miejsca ma zaledwie kilka przeciętnych lokali w naszym mieście.

wesele

Po drugie – ustalenie menu. Smaczne i bogate menu w odpowiedniej ilości poszczególnych potraw to bardzo ważna kwestia, jeśli chcemy by nasze wesele spotkało się z pozytywnym odbiorem przez gości. Niesmaczne posiłki mogą naprawdę sporo popsuć, nawet jeśli cała reszta przyjęcia będzie wydawała się doskonała. Goście mogą także wyrazić swoje niezadowolenie jeśli okaże się, że posiłków jest por prostu zbyt mało, np. na niektórych stołach brakuje mięsa, a w połowie przyjęcia skończyły się dania z tzw. zimnej płyty. Koniecznie musimy zadbać również o odpowiednią liczbę napojów, w tym alkoholi. Polskie wesela w zdecydowanej większości wymagają znacznej ilości alkoholu (przydatnego choćby w rozruszaniu i zintegrowania zebranych gości), jeśli więc przypadkiem alkoholu braknie, będzie to znaczącą gafą.

Po trzecie – energiczny zespół lub didżej, który potrafił będzie rozruszać i zintegrować dwie nieznające się rodziny i przyjaciół. Tego elementu wesela naprawdę nie można zaniedbać, ponieważ od niego w ogromnej mierze zależy zabawa gości. W przypadku zespołu lub didżeja, warto wybierać osoby, które mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami osób, których wesela obsługiwały. Warto poprosić didżeja o numery do zadowolonych klientów by móc ich spytać o faktyczną jakość i dobór muzyki. Przed weselem koniecznie powinniśmy również ustalić ewentualne zabawy. Nie wszyscy państwo młodzi życzą sobie wielu zabaw – dobrze poprowadzone i ciekawe zabawy mogą jednak bardzo rozbawić i rozruszać gości. Przed ślubem możemy więc także rozważyć wynajem wodzireja, który dowcipem i pomysłem będzie koordynował tańce i swawole weselne.

Tagi dla tego wpisu