Rajstopy czy pończochy? Dylematy panny młodej

1018
1018
Podziel się

Suknia panny młodej jest długa, ale pod nią… rajstopy

Panna młoda ma przeważnie długą suknię ślubną, ale pod nią zakłada pończochy i rajstopy. Jest to eleganckie wykończenie stroju i warto mieć ten szczegół garderoby na sobie. Rajstopy są idealne na chłodne dni, ale pończochy są seksowne i wiele pań woli je od rajstop. Pończoch i rajstop jest wiele na rynku – mogą być gładkie, cieliste, opalone, z perełkami, małymi kamyczkami, kamieniami Svarowskiego, srebrną lub złotą nitką oraz efektownymi haftami. Samonośne pończochy dobrze wyglądają wyłącznie na smukłych nogach.

shutterstock_58646971Część pań obawia się, że pończochy samonośne nie będą trzymały się nóg. Rajstopy i pończochy powinny uzupełniać suknię, a nie ją dominować. Najlepsze są matowe, bo optycznie wyszczuplają nogi. Odpowiedni rozmiar także pozwoli poczuć się komfortowo. Jeśli panna młoda ma dość krótką i gładką sukienkę to może wybrać rajstopy zdobione kryształkami, gałązkami oraz innymi drobnymi wzorami. Nie zaleca się wzorów dużych, geometrycznych oraz agresywnych. Jeśli jest ciepło, a panna młoda do sukienki ma sandały, wówczas nie należy zakładać rajstop ani pończoch, wystarczą ładnie opalone, gładkie nogi, dobry pedicure i już efekt jest świetny.

Czy warto kupić białe rajstopy na ślub?

Wedding (125)

Białe rajstopy i biała suknia to może nie być najlepszy wybór, lepiej wybrać cieliste lub opalone kolory. Białe rajstopy najlepiej nadają się dla dziewczynki wybierającej się do komunii świętej. Zbyt duże kontrasty nie są polecane, na przykład ciemnobrązowe rajstopy do białej sukni są fatalne. Panna młoda zawsze powinna mieć rajstopy na zmianę, w razie gdyby pojawiło się oczko lub zdarzył się inny wypadek. Takie rajstopy może zdeponować w torebce przyjaciółki lub u jednej z druhen. Niby taki mało znaczący szczegół garderoby, a jednak rajstopy są ważne – wykańczają wizerunek panny młodej i nadają jej elegancki wygląd. Elegancka panna młoda, nosząca czółenka lub buty na szpilce czy koturnach koniecznie powinna mieć rajstopy lub pończochy, gdy buty są w pełni kryte.

Tagi dla tego wpisu