1254
Podziel się

Wybór sukni ślubnej to dla panny młodej prawdziwe wyzwanie. Cała trudność polega na tym, by umiejętnie połączyć swoje marzenia o sukni (bardzo wiele dziewczyn marzy o swoim ślubie już od najmłodszych lat), z odpowiednią ceną, wygodą i dopasowaniem sukni do określonego typu urody.

Na rynku dostępne jest tysiące modeli różniących się pod względem materiałów, krojów, jakości wykonania, sławy i renomy projektantów i oczywiście – ceny. Z pewnością jest w czym wybierać.

Wedding (192) Podstawowy podział sukni ślubnych przebiega pod względem typu kroju. Podział ten wyróżnia suknie klasyczne, suknie o linii A, suknie princessy, suknie w kształcie cygaro, tak zwane suknie – rybki oraz suknie w stylu empire. Każdy z modeli wyróżnia się innym krojem i każdy pasuje do nieco innego typu sylwetki (choć oczywiście są osoby, które będą pięknie wyglądać niezależnie od wybranego kroju). Klasyczna suknia ślubna to sukienka, która najczęściej składa się z dwóch części, czyli doskonale skrojonego i przylegającego gorsetu oraz rozkloszowanej spódnicy, która układa się na kształt bombki. W przypadku takich sukien bardzo często stosowane są halki i tzw. koła, dzięki którym suknia utrzymuje swój piękny rozkloszowany kształt. Zwykle jest tak, że kupując klasyczną suknię, możemy zażyczyć sobie doszycie do gorsetu delikatnych ramiączek. Fason klasyczny polecany jest szczególnie wysokim paniom, które chciałyby ukryć pod rozkloszowaną spódnicą nieco zbyt krągłe biodra. Trzeba także pamiętać, że klasyczna suknia delikatnie skraca sylwetkę.

Pewną odmianą klasycznych sukien ślubnych są suknie o linii A. Suknie te wyróżniają się mniejszym dopasowaniem górnej części sukni (zwykle są one jednoczęściowe), a także mniejszym rozkloszowaniem dołu. Suknia o  linii A jest szczególnie dobrym wyborem dla panien młodych, które chciałyby zatuszować krągłe biodra i brak widocznego wcięcia w talii. Podobnie jak suknia o kroju klasycznym, suknia o linii A optycznie skraca sylwetkę, dlatego też powinna być wybierana raczej przez wysokie panny młode. Suknia princessa, to kolejna z odmian klasycznej sukni ślubnej, która wyróżnia się jednak specjalnymi cięciami, które optycznie wydłużają sylwetkę niższych panien młodych. Suknie princessy są zwykle jednoczęściowe, posiadają bardzo dopasowaną górą i szeroki, rozkloszowany dół faktycznie przypominający kreacje bajkowych księżniczek. Częstym dodatkiem do takich sukien jest tren.

Wedding (173) Suknie o kształcie prostym (tzw. cygaro) cechują się prostym dołem sukienki, często wyposażonym w rozcięcie z tyłu zapobiegające skrępowaniu ruchów. Suknia rybka (inaczej zwana też syreną) swą nazwę zawdzięcza bardzo charakterystycznemu kształtowi, przypominający rybi ogon. Polega to na tym, że wąski krój sukni wyraźnie rozszerza się od linii bioder lub kolan. Suknia o takim kroju będzie najlepiej wyglądać na paniach o pięknej sylwetce, ponieważ w innym przypadku, pewne mankamenty urody mogą zostać wyraźnie uwypuklone. Ostatnią grupą sukien są suknie w stylu empire (zwane także józefinkami od imienia cesarzowej Józefiny, która wystąpiła w takiej sukni na swoim ślubie z Napoleonem). Suknie w stylu empire są odcinane pod biustem i często uszyte z lekkich, lejących się materiałów. Doskonale kryją one szerokie biodra, sprawdzają się także w przypadku panien młodych w ciąży. Suknie józefinki najlepiej wyglądają na wysokich pannach młodych.

Tagi dla tego wpisu