836
Podziel się

Zawarcie związku małżeńskiego jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu, dlatego też wiele osób marzy o zapewnieniu jego odpowiedniej oprawy.

Wedding (94) Uroczystości zaślubin, choć tradycyjnie odbywają się w kościele parafialnym panny młodej (oczywiście jeśli zawieramy ślub kościelny), nieraz mają miejsce gdzie indziej, młodzi bowiem chcą wstąpić w związek małżeński w okolicy pięknej i bogatej we wspólne wspomnienia. Bardzo często miejscem takim są polskie góry (np. Beskid Śląski i Żywiecki, czy też Tatry). Nie chodzi tu jednak tylko o piękne krajobrazy i wyjątkową atmosferę gór, ale także o niezwykłą kulturę góralską, która może stanowić doskonałą atrakcję weselną. Docenią ją szczególnie goście przyjezdni z centralnej i północnej Polski, którzy rzadko mają do czynienia z góralskim humorem i niezwykłą łatwością dobrej zabawy. Możemy nie tylko zaproponować gościom góralskie specjały kulinarne (np. pieczone mięso, oscypki itp.), ale także zapewnić im zabawę przy góralskiej orkiestrze. Skoczne nuty, zabawne przyśpiewki i niezwykła energiczność górali z pewnością sprawią, że wesele będzie niezapomnianym przyjęciem.

Organizacji wesela w górach sprzyja bardzo wiele pensjonatów, karczm, restauracji i domów weselnych, które bardzo chętnie przyjmą młodych i gości weselnych. Wiele z nich, by być bardziej atrakcyjnym dla klientów, proponuje liczne rabaty, a także np. darmowe noclegi dla gości, jeśli wesele będzie organizowane w tygodniu (czyli poza weekendem). Bardzo dużą zaletą organizacji ślubu w górach jest także możliwość wykonania wspaniałych zdjęć plenerowych – wyobraźmy sobie np. poranny wjazd kolejką na Kasprowy Wierch (lub Gubałówkę) i wykonanie ślubnych fotografii dla niezwykłym tle masywu Tatr!

Wedding (167) Jeśli mieszkamy na południu Polski (np. na Górnym Śląsku), świetnym pomysłem może być organizacja ślubu w swoim mieście, natomiast wesela – w górach, np. Wiśle, Szczyrku czy Ustroniu – urokliwych, malowniczych miejscowościach górskich. Dojazd z Górnego Śląska w góry trwa nieco ponad godzinę, a przewóz gości jednym autokarem rozwiąże wiele problemów transportowych. Jeśli jednak zakładamy również wzięcie ślubu w górach, z pewnością będziemy mogli wybierać z całej gamy ślicznych, niewielkich kościółków. Wiele z nich jest nie tylko zabytkowa, ale wyróżnia się niezwykłą wartością kulturową i należy m.in. do Szlaku Architektury Drewnianej.

Tagi dla tego wpisu