867
Podziel się

Biorąc ślub przygotowujemy się do niego wiele miesięcy, czasem nawet wiele lat, a trwa on kilka godzin, potem jedna noc zabawy i zaczyna się zwykłe życie. Dlatego też przyszłej parze młodej tak bardzo zależy na tym aby za wszelką cenę uwiecznić te piękne chwile na zdjęciach.

Kiedyś wszystko było robione analogicznie i dlatego też parę musiały zadowolić kilka wywołanych zdjęć, jakie zostały zrobione wcześniej w kościele i potem w studio. Obecnie istnieją takie techniki, które nie są ograniczone długością kliszy, co pozwala na tysiące zdjęć i całkowity reportaż od pierwszych chwil kiedy następuje przygotowanie młodych do ceremonii po zakończenie uroczystości weselnej. Zwykle zdjęcia zapisywane są jako cyfrowy format obrazu, w każdej chwili można je zobaczyć na komputerze. Można je oczywiście także wywołać jeśli jednak ktoś woli wersję papierową.

shutterstock_264453866Teoretycznie wybór fotografa nie jest skomplikowany, w końcu jest ich pełno do wyboru do koloru. Jednak istnieje prawdziwe niebezpieczeństwo związane z tym, że teraz co któryś fotograf niestety, nie oszukując się mało się zna lub się nie zna wcale na fotografii. W końcu lustrzanki cyfrowe są dostępne i całkiem łatwe bo pozornie łatwe w użyciu, więc sporo osób po zakupieniu półprofesjonalnego aparatu decyduje się na założenie swojej działalności jaki wielki fotograf.

Aby zatem wybrać fotografa godnego uwagi, to przede wszystkim należy pamiętać o tym by wcześniej nie patrzeć na cenę jego usług ale na portfolio, które jest niezwykle ważne. To ono najwięcej mówi o dorobku fotografa a także o jego umiejętnościach. Bo po co człowiek z wypasionym sprzętem, który robi niewyraźne zdjęcia, który nie potrafi ładnie wykadrować obrazu, a ponadto wszystko jest krzywe. Niestety to jest trudna sztuka i nie wszyscy się do niej nadają.

Tagi dla tego wpisu