754
Podziel się

Każda florystyka potrafi wyczarować piękne bukiety na każda okazję. Jednak ślub jest szczególną okazją i dlatego ślubne bukiety to szczególne cudeńka. Te arcydzieła sztuki florystycznej muszą być odpowiednio wcześniej zamówione.

Flower (10)W niektórych rejonach kraju tradycja nakazuje, aby to pan młody kupił bukiet dla młodej pani. Jest to dla niego nie lada wyzwanie. Musi bowiem trafić nie tylko w gusta pani młodej, ale także w charakter jej sukni. Okazuje się bowiem, że nie każdy bukiet pasuje do każdej sukni. I tak na przykład bukiet musi pasować zarówno do koloru jak i do fasonu sukni ślubnej. Również do figury panny młodej powinien pasować idealnie, bowiem kształt bukietu nie powinien podkreślać mankamentów figury młodej panny.

Bukiety ślubne można układać niemal z każdych kwiatów. Pięknie wygląda bukiet skomponowany z wielu gatunków różnokolorowych kwiatów. Równie pięknie wyglądają bukiety z kwiatów jednego gatunku i w jednym kolorze, jak na przykład białe stokrotki, róże czy storczyki. Doświadczona florystyka potrafi ułożyć bukiet ślubny w różnym kształcie. Mogą być bukiety w kształcie kuli, serca czy tez bukiety wiszące jak na przykład z dużej ilości storczyków. Generalnie takie wiszące bukiety są najpiękniejsze, ale nie pasują do każdej figury. Optycznie wydłużają one sylwetkę i pasują bardziej do niskiej i krępej kobiety niż do szczuplej i wysokiej.

Flower (3)Niektóre panny młode decydują się także na stroik z żywych kwiatów. Trzeba pamiętać jednak by do stroika i do bukietu kwiaty były z tego samego gatunku. Zamawiając b bukiet ślubny należy to zrobić, co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem. Przy tej okazji nie zapomnijmy również o zaproszeniach na ślub. Zapewne wolelibyśmy sami wybrać sobie gości weselnych i wiedzieć na 100% czy wszyscy ci goście przyjdą na nasz ślub. W tym calu warto zainwestować w takie zaproszenia ślubne przy pomocy, których należy potwierdzać lub odmawiać przybycia.

Tagi dla tego wpisu