689
Podziel się

Wzruszająca ceremonia ślubna i wielogodzinne przyjęcie weselne – cały czas w blasku fleszy aparatów. To wszystko sprawia, że każda panna młoda wymaga odpowiedniego makijażu, który nie tylko podkreśli jej piękno, ale także będzie tuszował oznaki zmęczenia. Co więcej, makijaż taki powinien również dobrze wychodzić podczas zdjęć i filmowania, obiektyw kamery wychwyci bowiem wszystkie niedoskonałości cery (wówczas pozostanie nam prośba o wyretuszowanie zdjęć). Jeśli przyszło nam do głowy by w ramach oszczędności wykonać samodzielnie makijaż ślubny, raczej odstąpmy od tego pomysłu (chyba, że jesteśmy profesjonalistkami). Choć poniesiemy pewne koszty (makijaż ślubny to wydatek przynajmniej stu złotych), musimy pamiętać, że profesjonalnie wykonany, piękny i trwały makijaż, jest wart wydanych pieniędzy.

para młoda

Gdzie wykonać makijaż ślubny

Jak w wielu przypadkach sprawdza się tutaj skorzystanie z wizażystek poleconych przez znajome i koleżanki, które wcześniej wykonywały makijaż ślubny. Jeśli były zadowolone, z pewnością wizażystka posiada talent i profesjonalne podejście, dlatego bez lęku możemy oddać swoją twarz w jej ręce. Jeśli jednak nie znamy dobrych makijażystek w najbliższej okolicy, pozostaje nam poszperanie w internecie – przy opisie salonów (z pewnością będzie ich masa), znajdziemy prawdopodobnie opinie mniej lub bardziej zadowolonych klientów. Internet umożliwi nam także rozeznanie rynku i zorientowani się w cenach makijaży. Pomoże nam to wybrać konkretny salon. Jeśli już wybierzemy miejsce wykonania makijażu, podobnie jak robi się w przypadku fryzury ślubnej, możemy wybrać się na wykonanie makijażu próbnego. Pozwoli to uniknąć zaskoczenia (może się przecież zdarzyć, że nieprzyjemnego) w godzinę przed uroczystością zaślubin.

Jaki makijaż?

Oczywiście dobry makijaż (nie tylko ślubny) powinien być dopasowany do konkretnego typu naszej urody. W przypadku makijażu ślubnego, jest on najczęściej delikatny i taki, którego prawie nie widać – sprawia on, że skóra przez wiele godzin jest odżywiona i promienna. Dobry makijaż nie powinien zmieniać twarzy, ale wydobywać z niej naturalne piękno. Ponadto, powinien być wykonany perfekcyjnie – jak wspomniano, flesze aparatu potrafią uwypuklić każdą jego niedoskonałość. Podczas wykonywania makijażu ślubnego, wizażystki stosują najczęściej kosmetyki najwyższej jakości, ponieważ nie ma tutaj miejsca na np. kruszenie się tuszu, czy słabe dopasowanie pudru. Bardzo ważne jest również dopasowanie makijażu do rodzaju sukienki. W przypadku skromnych, prostych sukienek, makijaż powinien być bardzo delikatny i nie rzucać się w oczy. Jeśli planujemy bardziej ekstrawaganckie kreacje, nieco mocniejszy, nawet kolorowy makijaż z pewnością wzmocni jeszcze wywierane wrażenie. W przypadku mocno zdobnych sukien bardzo wskazane jest silne podkreślenie oczu – wówczas twarz nie jest przyćmiewana bogactwem falbanek i kryształków sukienki.

Makijaż wykonywany samodzielnie

Jak wspomniano, makijaż ślubny lepiej wykonać u profesjonalisty, jeśli jednak jesteśmy przekonane, że poradzimy sobie z tym wyzwaniem, dobrym pomysłem może być szukanie inspiracji w internecie. Prócz bardzo wielu gotowych propozycji makijażu – wzorów, które mogą nam pomóc w dopracowaniu szczegółów własnego makijażu, internet bogaty jest w rozmaite filmiki szkoleniowe (np. seria filmików nauczycieli z Policealnej Szkoły Kosmetycznej TEB: http://www.youtube.com/watch?v=ehHfDPgCnPU). Przykładowo, możemy dowiedzieć się z nich, w jaki sposób wspaniale podkreślić i rozświetlić oczy, a także wymodelować pożądany kształt twarzy.

Tagi dla tego wpisu