Weselne ciasta – ozdoba stołu, rozkosz dla podniebienia

742
742
Podziel się

Wybór ciast weselnych

Czy kiedykolwiek brałeś pod uwagę wybór ciast na wesele? Nie jest to wcale łatwa decyzja. Można wybrać gotowe ciasta, można piec je w domu, można poprosić babcię i kilka cioć o upieczenie najsmaczniejszych ciast. Domowe ciasta są znacznie lepsze od kupionych w sklepie. Powinny być tylko odświętnie przybrane kremem, pięknie wyeksponowane. Nie mogą być zbyt ciężkie, ponieważ ciasto podawane jest na deser, gdy wszyscy goście już są po kilku co najmniej potrawach. Ma to być deser, wieńczący smakowity posiłek. Im lżejszy krem i delikatniejsze ciasto, tym lepiej.

Może być dekorowane owocami, delikatnie zdobione biszkoptami. Smakowite będą także torty lodowe, lżejsze, sorbetowe lub jogurtowe. Szczególnie w lecie takie torty są znakomitym pomysłem na deser. Kształt ciast jest drugorzędny – mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Samodzielnie można upiec ciasta w kształcie serca – wystarczy kupić odpowiednią formę lub przyciąć ciasto nożem. Cukiernik upiecze ciasta według wskazówek pary młodej. Nie doradzamy bogatego zdobienia lukrem, ponieważ jest to bardzo słodka ozdoba. Warto mieć trochę pierniczków i drobnych ciasteczek, tak bardzo uwielbianych przez dzieci goszczące na ślubach. Pierniki, słodkie pisaki do zdobienia ciast, posypki i dzieci zajmą się zdobieniem ciastek, nie będą marudziły i przeszkadzały dorosłym – to jest sposób na zajęcie milusińskich podczas wesela. Dzieciaki mogą też zdobić kruche ciasteczka. Ważne, aby dać im zajęcie, które je ucieszy i pochłonie przez co najmniej dwie godziny.

shutterstock_19082974

Zachęcamy do wcześniejszego przemyślenia ile rodzajów ciast i jakie ciasta będą niezbędne podczas wesela. Sporządzenie listy i skalkulowanie ilości jest niezbędne. Królem weselnych ciast jest tort – piętrowy, zdobiony figurkami pary młodej, biały niczym suknia panny młodej. Ten wypiek najlepiej zamówić w profesjonalnej cukierni, która przygotuje go z polotem oraz fantazją. Można negocjować rodzaj zdobień, omawiać recepturę, ustalić jaki krem znajdzie się na torcie. Tort przecież jest najbardziej wyczekiwanym weselnym wypiekiem.

Tagi dla tego wpisu