Weź ślub… tylko kiedy?

779
779
Podziel się

 

Kiedy wziąć ślub? Oto jest pytanie…

Podobno każdy sezon jest dobry na ślub. Nie ma znaczenia kiedy wesele się odbędzie, bo o każdej porze roku wiąże się ono z kosztami. Jeśli jednak para młoda wybierze termin wesela w szczycie weselnych uroczystości to wówczas zapłaci więcej za wszystkie usługi związane z weselem.

shutterstock_59251606
W weselnym szczycie trudniej jest znaleźć salę, zespół oraz wszystko to, co niezbędne na wesele. Są miesiące, w których ludzie chcą zmieniać stan cywilny, a są takie, w których nie chcą tego robić. Z czego to wynika? Pary młode lubią miesiące z literą „r” w nazwie, ponieważ podobno przynoszą szczęście. Więcej par bierze ślub wiosną i latem niż jesienią czy zimą. Niemiło przecież iść do ślubu w listopadzie, gdy mgła na dworze, deszcz i wiatr za oknem. Jeśli wesele ma być zorganizowane w plenerze to wybór miesiąca jest bardzo ważnym czynnikiem.

Najpopularniejsze na ślub i wesele są maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik. Są to miesiące dobrej pogody, pełne słońca i radości. Jednak jesienią i zimą można więcej zaoszczędzić. Jeśli para planuje miesiąc miodowy w ciepłych krajach to zima będzie znakomitym wyborem. Zanim para wybierze termin ślubu powinna zrobić rozeznanie w terminach, wolnych salach, obłożeniu firm organizujących wesela i cateringowych. Odrobienie takiego zadania domowego pozwoli lepiej określić termin ślubu i wesela. Jeśli para młoda mieszka w kraju, w którym klimat jest bardziej ustabilizowany w chłodnych miesiącach to może przemawiać za wyborem jednego z tych miesięcy.

shutterstock_116222047 Niższe ceny wesela w listopadzie i grudniu mogą stać się argumentem przemawiającym za wyborem któregoś z tych miesięcy. Romantyczne wesele w biały zimowy dzień lub ślub w marcu czy kwietniu także mogą być dobrym wyborem. Zawsze jednak trzeba sprawdzać ceny wesela, koszt ma bowiem bardzo duże znaczenie dla każdej osoby, która ma zamiar zorganizować ślub. Zaoszczędzone pieniądze pan młody może przeznaczyć na prezent dla panny młodej, na przykład elegancką złotą biżuterię z diamentami lub dołożyć je do wyjazdu w podróż poślubną. Młode pary lubią spędzać bajeczny miesiąc miodowy, a jest to dość droga podróż. Z tego powodu coraz więcej par wybiera się na tydzień miodowy – taniej, a równie romantycznie.

Tagi dla tego wpisu